Graduate Programme Day, Targi Młodych Menedżerów, kuźnia karier, o których za kilka lat będziemy pisać artykuły. CEMS Club po raz kolejny stanął na wysokości zadania pod względem organizacji i doboru partnerów. Dlatego też cieszymy się z tytułu Patrona Medialnego tego wydarzenia.
To nie są zwykłe targi, ze skleconymi standami i zblazowanymi hostessami. Żeby zwrócić na siebie uwagę pracodawców trzeba wyróżnić się na tle innych kandydatów w trakcie warsztatów. Wszystko dzieje się pod okiem specjalistów od HR partnerów targów. A wśród nich takie firmy jak ING, Jeronimo Martins, PZU, Pekao, DB Schenker. Kandydaci od razu na miejscu mogą porozmawiać z rekruterami firm partnerskich i poznać szczegóły programów menedżerskich proponowanych studentom i absolwentom. Po prostu pełna profeska i świetna platforma do spotkania się potrzeb HRu i młodych talentów. Mieliśmy okazję porozmawiać z Beatą Kuskowską-Kanią, starszym specjalistą HR z banku ING na temat programu skierowanego m.in. do uczestników targów.
O jaką stawkę grają kandydaci na uczestników ING International Talent Programme? Co wyróżnia Państwa program na tle innych?
Unikalny charakter. Lokalnie dopasowany program rozwojowy połączony jest z międzynarodową ścieżką szkoleniową. W trakcie całego programu uczestnicy programu ze wszystkich krajów biorą udział w cyklu corocznych szkoleń w Amsterdamie. Szkolenia pozwalają zrozumieć podstawy działania naszej firmy i branży bankowej oraz pogłębić wiedzę na temat strategii ING, produktów, które oferujemy i wyzwań, które przed nami stoją. Na poziomie lokalnym uczestnicy programu mają możliwość pracy nad najważniejszymi z punktu widzenia firmy projektami.
Jaka jest najważniejsza cecha, której szukacie uczestników ING International Talent Programme?
Nastawienie na ROZWÓJ i zdobywanie wiedzy oraz nastawienie na WSPÓŁPRACĘ z innymi.
Od kiedy realizowany jest ING International Talent Programme?
Program jest realizowany od 2000 roku.
Studenci których kierunków mają największe szanse na udział w Programie?
Kładziemy nacisk raczej na osobowość niż na wykształcenie. Poszukujemy osób, które mają potencjał do rozwoju w różnych obszarach naszej firmy – od bankowości detalicznej czy korporacyjnej, zarządzanie procesami, operacje, do obszaru HR czy marketingu. Dla absolwentów kierunków informatycznych przygotowaliśmy w ramach programu ścieżkę IT. Od wszystkich kandydatów oczekujemy jednak, że będą zainteresowani zagadnieniami ekonomicznymi i zorientowani w procesach zachodzących w gospodarce.
Jakich błędów powinni wystrzegać się kandydaci?
Pierwszym etapem rekrutacji jest selekcja aplikacji. Kandydaci powinni dużą wagę przywiązywać do jak najlepszego przygotowania swoich dokumentów aplikacyjnych i wypełnienia zgłoszenia rekrutacyjnego. Od tego zależy czy zostaną zaproszeni do kolejnego etapu rekrutacji. Kandydaci, którzy przychodzą na spotkania rekrutacyjne są zazwyczaj świetnie do nich przygotowani.
Zapraszamy już jutro, 9 marca na SGH. Zachęcamy również do śledzenia targów na Facebooku.