Connection Information

To perform the requested action, WordPress needs to access your web server. Please enter your FTP credentials to proceed. If you do not remember your credentials, you should contact your web host.

Connection Type

To tutaj zaczynają się kariery menedżerów! - manager24

Artykuł miesiąca: Trendy IT w branży telekomunikacyjnej w 2019 roku

BankiGospodarkaWiadomości

To tutaj zaczynają się kariery menedżerów!

Graduate Programme Day, Targi Młodych Menedżerów, kuźnia karier, o których za kilka lat będziemy pisać artykuły. CEMS Club po raz kolejny stanął na wysokości zadania pod względem organizacji i doboru partnerów. Dlatego też cieszymy się z tytułu Patrona Medialnego tego wydarzenia.

To nie są zwykłe targi, ze skleconymi standami i zblazowanymi hostessami. Żeby zwrócić na siebie uwagę pracodawców trzeba wyróżnić się na tle innych kandydatów w trakcie warsztatów. Wszystko dzieje się pod okiem specjalistów od HR partnerów targów. A wśród nich takie firmy jak ING, Jeronimo Martins, PZU, Pekao, DB Schenker. Kandydaci od razu na miejscu mogą porozmawiać z rekruterami firm partnerskich i poznać szczegóły programów menedżerskich proponowanych studentom i absolwentom. Po prostu pełna profeska i świetna platforma do spotkania się potrzeb HRu i młodych talentów. Mieliśmy okazję porozmawiać z Beatą Kuskowską-Kanią, starszym specjalistą HR z banku ING na temat programu skierowanego m.in. do uczestników targów.

O jaką stawkę grają kandydaci na uczestników ING International Talent Programme? Co wyróżnia Państwa program na tle innych?

Unikalny charakter. Lokalnie dopasowany program rozwojowy połączony jest z międzynarodową ścieżką szkoleniową. W trakcie całego programu uczestnicy programu ze wszystkich krajów biorą udział w cyklu corocznych szkoleń w Amsterdamie. Szkolenia pozwalają zrozumieć podstawy działania naszej firmy i branży bankowej oraz pogłębić wiedzę na temat strategii ING, produktów, które oferujemy i wyzwań, które przed nami stoją. Na poziomie lokalnym uczestnicy programu mają możliwość pracy nad najważniejszymi z punktu widzenia firmy projektami.

Jaka jest najważniejsza cecha, której szukacie uczestników ING International Talent Programme?

Nastawienie na ROZWÓJ i zdobywanie wiedzy oraz nastawienie na WSPÓŁPRACĘ z innymi.

Od kiedy realizowany jest ING International Talent Programme?

Program jest realizowany od 2000 roku.

Studenci których kierunków mają największe szanse na udział w Programie?

Kładziemy nacisk raczej na osobowość niż na wykształcenie. Poszukujemy osób, które mają potencjał do rozwoju w różnych obszarach naszej firmy – od bankowości detalicznej czy korporacyjnej, zarządzanie procesami, operacje, do obszaru HR czy marketingu. Dla absolwentów kierunków informatycznych przygotowaliśmy w ramach programu ścieżkę IT. Od wszystkich kandydatów oczekujemy jednak, że będą zainteresowani zagadnieniami ekonomicznymi i zorientowani w procesach zachodzących w gospodarce.

Jakich błędów powinni wystrzegać się kandydaci?

Pierwszym etapem rekrutacji jest selekcja aplikacji. Kandydaci powinni dużą wagę przywiązywać do jak najlepszego przygotowania swoich dokumentów aplikacyjnych i wypełnienia zgłoszenia rekrutacyjnego. Od tego zależy czy zostaną zaproszeni do kolejnego etapu rekrutacji. Kandydaci, którzy przychodzą na spotkania rekrutacyjne są zazwyczaj świetnie do nich przygotowani.

 

 

Zapraszamy już jutro, 9 marca na SGH. Zachęcamy również do śledzenia targów na Facebooku.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Jak uniknąć rozczarowania po hossie?

AktualnościWiadomości

Natrętny telemarketing na celowniku UODO

AktualnościInwestycjeWiadomości

Inwestycje w Polsce mogą nabrać tempa

AktualnościWiadomości

Ofiarami hejtu coraz częściej padają także firmy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: