Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościPracaWiadomościZdrowie

Praca źródłem chorób psychicznych

 

Praca w korporacjach, szybkie tempo życia, wyśrubowane normy, sprzedaż to wszystko wpływa na zdrowie psychiczne naszych pracowników. Chciwość korporacji przełożona na zadania i wyciskanie, jak cytryny soków z pracowników, prowadzi do zaburzeń psychicznych. Potwierdzają to badania naukowe.

Praca może – taką postawiono tezę – prowadzić do choroby psychicznej.  Instytut Maxa Plancka w Monachium przeprowadził takie badania. Rozpoczete zostały juz w 1994 roku. Psychiatra Florian Holsboer i jego koledzy ocenili  zespół zachowań w długotrwałych badaniach na wczesnych etapach rozwoju zaburzeń psychopatologicznych. Dowodem, że coś jest na rzeczy,  jest liczba zwolnień lekarskich wydawanych ze względu na zaburzenia psychiczne. Ich liczba rośnie lawinowo i osiągnęła wartości milionowe.

Stres związany z utratą pracy ma ogromne znaczenie i wpływ na stan psychiczny pracowników.  Kondycja psychiczna znacznie rośnie w przypadku otrzymania stałej i regularnej pracy. Warto się pochylić nad tymi badaniami i wyciągnąć z nich wnioski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecane artykuły
AktualnościTechnologieWiadomości

Profesjonalne wideokonferencje – wybierz najlepsze miejsce

AktualnościITWiadomości

Teamviewer - nowy partner SAP

AktualnościWiadomości

Ile kosztuje wycofanie produktu z rynku?

AktualnościHandelWiadomości

Firmy poszukują handlowców i ekspertów ds. sprzedaży

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: