Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

LifestyleLudziePodróżeWywiady

Własny apartament w Hurghadzie

 

Rozmowa z Panem Magedem Habib zastępcą przewodniczącego egipskiej firmy developerskiej Egy-France.

Jak się mają firmy deweloperskie w Egipcie a zwłaszcza w Hurghadzie?
Wiem, ze nasz region jest bardzo znany w Polsce. Sprawiły to klimat, rafy koralowe i  turkusowe wody, idealne do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Dlatego Hurghada stała się często odwiedzanym kurortem. W ciągu ostatniej dekady Hurghada ogromnie się rozwinęła nie tylko w turystyce, ale również na rynku nieruchomości. Najlepszym przykładem jest nasza firma mająca 50. letnią historię i wiele zrealizowanych inwestycji.
Dużo apartamentowców, jak zauważyłem buduje się w Hurghadzie?
Egipt to ogromny szybko rozwijający się rynek. Wzrost populacji jest jednym z głównych powodów, który utrzymuje popyt na rynku egipskim. Jednak pozwolę sobie sparafrazować Pańskie pytanie, dlaczego istnieje rosnące zapotrzebowanie w europie na rynek w Hurghadzie? Mogę zagwarantować, że w najbliższej przyszłosci, Hurghada będzie miejscem, które będzie konkurować na międzynarodowych rynkach nieruchomości dzięki nowym inwestycjom.
Dlaczego warto zdecydować się na zakup własnego apartamentu w Hurghadzie?
Hurghada jest, w przeciwieństwie do innych miejscowości wypoczynkowych w Egipcie i większości na świecie, miastem żyjącym. To takie miasto, które łączy w sobie wspaniałą mieszankę pomiędzy obszarami mieszkalnymi, turystycznymi kurortami, uniwersytetami, fabrykami, obszarami biznesowymi. Oznacza to, że jest to idealne miejsce do życia. I to jest to, co sprawia, że popyt na Hurghadę i tutejszy rynek nieruchomości stale rośnie. A statystyki pokazują, że egipski rynek nieruchomości jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów w kraju.  Jest jednym ze wschodzących rynków, co sprawia, że wartości rynkowe mieszkań wzrastają o 15-20% rocznie. Innym ważnym powodem zakupu mieszkania w Hurghadzie jest klimat. Hurghada jest miastem, które ma słońce i ładną pogodę przez cały rok. To daje wielką szansę na częste korzystanie z nieruchomości.


Magedem Habib - Egy France

Maged Habib – Egy France


Jaka jest i dla kogo jest przeznaczona oferta egipskiego rynku nieruchomości?
Rynek nieruchomości w Egipcie jest otwarty na świat, jest rynkiem międzynarodowym, co sprawia, że oferty są zróżnicowane a ich wybór jest duży. Strategią naszej firmy jest współpraca z międzynarodowymi i lokalnymi agencjami nieruchomości w celu promowania naszego kurortu w Egipcie i za granicą. Zazwyczaj lokalizacja kompleksu oraz udogodnienia jak i sam projekt są głównymi kryteriami przemawiającymi do potencjalnego nabywcy.
W Polsce mieszkania są stosunkowo drogie. Jak ceny kształtują się w Egipcie? Istnieje system rat?
Ceny nieruchomości w Egipcie sa na ogół niższe niż w Polsce, szczególnie w miastach i kurortach turystycznych. Normalnie prawo egipskie nie przewiduje udzielana kredytów hipotecznych dla cudzoziemców i osób mieszkających za granicą. Jednak w niektórych przypadkach udzielane są kredyty deweloperskie w postaci planów płatności. W Egyfrance, firmie związanej z rynkami międzynarodowymi oferujemy naszym klientom plany płatności rozłożone na dwa lata lub na dwa i pół roku i to bez żadnych odsetek!
Czy prawnie jest dozwolony zakup własnego „m” w Hurghadzie przez Europejczyka?
Egipskie prawo nie ogranicza cudzoziemcom zakupu apartamentów w Egipcie, a zwłaszcza w Hurghadzie. W niektórych przypadkach, w zależności od umowy dewelopera z rządem, kupujący ma tylko prawo użytkowania przez pewien okres (najczęściej na 99 lat). Taka sytuacja ma miejsce głównie w obszarze Synaju.
Jest Pan developerem budującym inwestycję o nazwie Royal Beach. Co wyróżnia ten apartament owiec spośród innych w Hurghadzie? Royal Beach reklamowane jest hasłem: Twój kawałek raju już teraz.
Royal Beach jest naszym najnowszym osiągnięciem w historii 50 lat pracy na egipskim rynku nieruchomości, a ostatnio na rynku europejskim. Przez całe lata doświadczeń stwierdziliśmy, że nasi klienci to ci szukający miejsc elitarnych, wysokiego standardu produktu, który spowoduje, że ich inwestycja będzie bezpieczna a jej wartość będzie stale rosła. Royal Beach jest wyjątkową inwestycją z wielu powodów m.in. : lokalizacja przy plaży w Hurghadzie, w strategicznej szybko rozwijającej się dzielnicy inwestycyjnej El Ahyaa; przy projekcie pracowali specjaliści z Egiptu i zagranicy tak, aby optymalnie wykorzystać przestrzeń działki, dając 90% apartamentów z widokiem na morze; wyposażyliśmy ośrodek we wszystkie niezbędne udogodnienia, które dodają miejscu wartości. Na miejscu jest pięć międzynarodowych restauracji, SPA, łaźnia turecka, kino, plac zabaw dla dzieci i klinika. Dlatego w naszej kampanii marketingowej wykorzystujemy slogan: Twój kawałek raju już teraz, który daje prawdziwy opis uczucia, które pojawia się, gdy spędza się czas w Royal Beach.
Chcąc kupić apartament np. w Royal Beach, co należy zrobić?
Zawsze najważniejszym, pierwszym krokiem, jest to, aby zobaczyć i zweryfikować dokumenty prawne nieruchomości. Oferujemy sprawdzone międzynarodowe kancelarie prawne, które działają w całej Europie i na Bliskim Wschodzie. Tak zapewniamy klientom pełny dostęp do informacji i najwyższą, jakość usług. Po drugie, odebranie końcowej umowy, to zależy od planu płatności uzgodnionego między kupującym i deweloperem. Po trzecie, po pełnej zapłacie klient rozpoczyna swoje czynności rejestracyjne, które są oficjalnym sposobem zagwarantowania ich zakupu za granicą.
Zakładając, że mam już apartament.  Jak mogę go umeblować? Gdzie kupić meble i sprzęt zakładając, że najbliższa IKEA jest w Kairze?  Czy w Hurghadzie znajdę odpowiednie sklepy?
– Zakup mebli to żaden problem, ponieważ jest mnóstwo sprzedawców oferujących meble w międzynarodowym standardzie i z gwarantowaną, jakością. My, w większości naszych ośrodków, polecamy dwóch lub trzech producentów, z którymi współpracujemy przy wyposażeniu wszystkich naszych ośrodków. Oferujemy też pomoc dla klientów, którzy potrzebują czegoś ze sklepów w Kairze. Meble są dostarczone do mieszkania w Hurghadzie.
W tym roku Pana firma obchodzi 50. Urodziny. Czy macie w związku z tym jubileuszem specjalną ofertę?
Tak.  Mamy limitowaną ofertę w związku z 50-leciem firmy i zakończeniem budowy Royal Beach. Do 50% zniżki na selektywnie wybrane apartamenty. Dodatkowo oferujemy darmowe pakiety mebli.
Na koniec muszę zapytać o bezpieczeństwo w Hurghadzie. W Polsce na ten temat, niestety, krąży wiele mitów?
Cóż myślę, że media tworzą reportaże, nie wgłębiając się w sytuację i tak tworzą się mity, które bezpośrednio wpływają na rzeczywistą sytuację. Turysta jest zawsze mile widziany i bezpieczny w Hurghadzie. Dodatkowo sytuacja bezpieczeństwa w Egipcie bardzo się poprawiła.

 

Polecane artykuły
AktualnościLifestyleWiadomości

Muzyka klasyczna zwiększa kreatywność i koncentrację pracowników

AktualnościPodróżeWiadomości

Dokąd polecimy Air France jesienią i zimą?

AktualnościWiadomościWywiady

Kryzys? Tego nikt nie przesądza, a stałą jest chęć budowy wizerunku

AktualnościCzas wolnyLifestyleWiadomości

Ranking super jachtów - Liczy się nie tylko rozmiar

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: