Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościChinyWiadomości

W Chinach dwucyfrowy spadek sprzedaży Audi

Grupa Volkswagen sprzedała w ostatnim kwartale mniej samochodów niż rok temu. W miesiącach od kwietnia do czerwca grupa dostarczyła na całym świecie 2 243 700 pojazdów wszystkich marek grupy, czyli o 3,8 procent mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, jak ogłosiła firma z Wolfsburga. Szczególnie Audi i Chiny miały negatywny wpływ.W Audi sprzedaż spadła o 11,3 procent. Dopiero we wtorek wieczorem spółka zależna VW ogłosiła, że ​​rozważa wcześniejsze zakończenie produkcji tego modelu ze względu na powolną sprzedaż Q8 E-tron i dlatego obecnie fabryce w Ingolstadt w Brukseli grozi zamknięcie. Podstawowa marka Volkswagen straciła 5,2 proc., natomiast Skoda i Seat/Cupra wzrosły.

Biznes słabnie, szczególnie w Chinach. W sumie w ciągu trzech miesięcy dostarczono tam o 19,3 proc. mniej pojazdów. „Jak ogłoszono, w bardzo intensywnej konkurencyjności w Chinach, świadomie nadaliśmy priorytet zrównoważonemu tworzeniu wartości nad większymi wolumenami, aby osiągnąć nasze długoterminowe cele strategiczne” – powiedziała dyrektor sprzedaży Audi Hildegard Wortmann (57 l.), zgodnie z oświadczeniem . Odpowiada także za dział w ramach całej grupy.

Natomiast w Europie Zachodniej sprzedaż wzrosła o 5,1 proc., a w Ameryce Północnej o 10,8 proc. Nie mogło to jednak zrównoważyć kryzysu w Chinach. Wortmann nadal był optymistą co do reszty roku. „W całym roku 2024 w dalszym ciągu spodziewamy się niewielkiego wzrostu dostaw globalnych w porównaniu z rokiem poprzednim ze względu na wprowadzenie na rynek i rozwój wielu ważnych modeli w drugiej połowie roku”.

Poprzedniego wieczoru grupa skorygowała w dół prognozę zysków na cały rok. VW przygotowuje się na dodatkowe, wielomiliardowe obciążenia. Spółka podała, że ​​operacyjna rentowność sprzedaży będzie o pół punktu procentowego niższa niż wcześniej przewidywano i będzie kształtować się na poziomie 6,5–7 proc. Stwierdzono, że jedną z przyczyn dodatkowych kosztów sięgających 2,6 miliarda euro były wydatki związane z fabryką w Brukseli, które zostaną przełożone na trzeci kwartał.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły