Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

 

Nie żyje Michele Ferrero, najbogatszy Włoch,  właściciel koncernu czekoladowego.  Ferrero umarł w wieku 89 lat, po długiej i ciężkiej chorobie w Monte Carlo, jak podała powołując się na członków rodziny agencja Reuters.

Z małej rodzinnej manufaktury, właściwie  skromnej cukierni w małym miasteczku Alba w Piemoncie, stworzonej przez ojca stworzył wielki międzynarodowy koncern a sam Ferrero stał sie najbogatszym człowiekiem w Italii. Interes prowadził twarda ręką, ale uchodził też za hojnego człowieka.  Do koncernu należą m.in. takie marki jak Nutella, Rocher, Kinder-Schokolade. Firma zaliczana jest do najbardziej wartościowych przedsiębiorstw włoskich na świecie.

Ferrero założone zostało w 1946 roku przez Pietro Ferrero, a jego zmarły dzisiaj syn Michele objął firmę w 1957 roku. Jak mało kto wiedział Ferrero jak kreować nowe produkty, jak je reklamować i sprzedawać. Był ponoć w tym perfekcyjny. W 1997 roku Michele przekazał zarządzanie firmą dwóm synom Giovanni i Pietro Ferrero junior. Ten ostatni zginął w wypadku cztery lata temu.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Oszustwa, kradzież danych i wyłudzanie pieniędzy to najczęstsze incydenty w sieci

AktualnościWiadomości

Rusza UX Upgrade – nowa odsłona platformy ze szkoleniami UX od Symetrii

AktualnościWiadomości

15 miliardów haseł w Darknecie

AktualnościWiadomości

Jarosław Pleskot w Zarządzie HAMA Polska

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: