Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościTechnologieWiadomości

Twitter oskarża Muska o hipokryzję

 

Proces przeciwko zaawansowanemu technologicznie miliarderowi Elonowi Muskowi w sprawie nieudanego przejęcia usługi krótkich wiadomości na Twitterze został wyznaczony na 17 października. Zostało to ogłoszone przez odpowiedzialnego sędziego w amerykańskim stanie Delaware w piątek. Zaplanowała pięć dni negocjacji. Twitter chce podjąć kroki prawne, aby zmusić Muska do sfinalizowania uzgodnionego w umowie zakupu.

Założyciel producenta samochodów elektrycznych Tesla i najbogatsza osoba na świecie pozwolili, aby planowane przejęcie Twittera za cenę 44 miliardów dolarów pękło z powodu rzekomo „fałszywych i wprowadzających w błąd” informacji z serwisu krótkich wiadomości. W szczególności zarzuca Twitterowi, że ma zbyt mało spamu lub fałszywych kont na platformie.

Savitt wezwał do rozpoczęcia procesu we wrześniu i zwrócił uwagę na ryzyko szkód dla firmy, gdyby proces się przeciągał.

Prawnicy Muska argumentowali jednak, że najpierw trzeba będzie przeanalizować „góry danych”, aby udowodnić, że liczba spamu i fałszywych kont w rzeczywistości znacznie przekracza liczbę pięciu procent określoną przez firmę. Negocjacje nie powinny zatem rozpocząć się przed lutym.

Obserwatorzy uważają sądową porażkę Muska, a tym samym przymusowe wypełnienie umowy przejęcia, za całkiem możliwe. Niewykluczone też, że multimiliarder zapłaciłby Twitterowi karę umowną sięgającą nawet miliarda dolarów.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Tesla walczy ze słabą sprzedażą rabatami

AktualnościWiadomości

Straszenie utratą pracy jest toksyczne

AktualnościWiadomości

Pogłębienie współpracy polskich i niemieckich firm to recepta na niepewną przyszłość

AktualnościWiadomości

Mazowsze będzie mieć do wykorzystania ponad 9 mld zł z nowej perspektywy UE

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: