Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościTechnologieWiadomości

Twitter oskarża Muska o hipokryzję

Proces przeciwko zaawansowanemu technologicznie miliarderowi Elonowi Muskowi w sprawie nieudanego przejęcia usługi krótkich wiadomości na Twitterze został wyznaczony na 17 października. Zostało to ogłoszone przez odpowiedzialnego sędziego w amerykańskim stanie Delaware w piątek. Zaplanowała pięć dni negocjacji. Twitter chce podjąć kroki prawne, aby zmusić Muska do sfinalizowania uzgodnionego w umowie zakupu.

Założyciel producenta samochodów elektrycznych Tesla i najbogatsza osoba na świecie pozwolili, aby planowane przejęcie Twittera za cenę 44 miliardów dolarów pękło z powodu rzekomo „fałszywych i wprowadzających w błąd” informacji z serwisu krótkich wiadomości. W szczególności zarzuca Twitterowi, że ma zbyt mało spamu lub fałszywych kont na platformie.

Savitt wezwał do rozpoczęcia procesu we wrześniu i zwrócił uwagę na ryzyko szkód dla firmy, gdyby proces się przeciągał.

Prawnicy Muska argumentowali jednak, że najpierw trzeba będzie przeanalizować „góry danych”, aby udowodnić, że liczba spamu i fałszywych kont w rzeczywistości znacznie przekracza liczbę pięciu procent określoną przez firmę. Negocjacje nie powinny zatem rozpocząć się przed lutym.

Obserwatorzy uważają sądową porażkę Muska, a tym samym przymusowe wypełnienie umowy przejęcia, za całkiem możliwe. Niewykluczone też, że multimiliarder zapłaciłby Twitterowi karę umowną sięgającą nawet miliarda dolarów.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

AI jako tłumacz: czy już nigdy nie będziemy musieli uczyć się języka?

AktualnościWiadomości

Spadające ceny samochodów elektrycznych powodują wzrost stawek leasingowych

AktualnościWiadomości

Europejscy producenci narzekają na niebezpieczne zabawki w Temu

AktualnościWiadomości

Rosja musi zapłacić akcjonariuszom Jukosu 50 miliardów dolarów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: