Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Porsche zwiększa sprzedaż i zyski

Pomimo spadku sprzedaży, kandydat giełdowy Porsche odwrócił się i zarobił więcej w pierwszej połowie roku. Jak poinformowała w czwartek filia Volkswagena w Stuttgarcie, sprzedaż wzrosła o 8,5 procent do 17,9 miliarda euro w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Producent wcześniej informował, że od stycznia do końca czerwca do klientów trafiło około 5 proc. mniej samochodów. Oprócz ograniczeń spowodowanych ponownym wybuchem pandemii koronowej w Chinach i na innych rynkach, negatywny wpływ miały wąskie gardła w komponentach i problemy w obszarze logistyki.

W czwartym kwartale na giełdzie ma trafić 12,5% udziałów w spółce Volkswagena. Dla szefa Porsche, Olivera Blume, będzie to jednak nie tylko wyzwanie ze względu na obecnie słabe otoczenie rynkowe, ale także dlatego, że we wrześniu zastąpi on szefa VW Herberta Diessa i jednocześnie nadal będzie przewodził Porsche.

W związku z możliwym konfliktem interesów między dwoma stanowiskami, ostatnio pojawiły się obawy, czy IPO odbędzie się i przyniesie obiecane korzyści. Jeszcze przed hukiem z Wolfsburga wtajemniczeni spodziewali się gorszej wyceny akcji Porsche niż kilka miesięcy temu. Według dyrektora finansowego VW Arno Antlitza , plan jest forsowany „z jeszcze większym naciskiem niż wcześniej”.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: