Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościPodróżeWiadomości

OTP Bank kupuje węgierski portal i stawia na polski rynek turystyczny

 

Szallas.hu – jedna z najszybciej rozwijających sie firm Europy Środkowo-Wschodniej – ma nowych właścicieli. Nowa struktura własnościowa firmy pozwoli wzmocnić jej rozwój na arenie międzynarodowej.

Węgierski OTP Bank oraz fundusz venture capital PortfoLion zakupiły 100% udziałów spółki Szallas.hu Kft. od Central Media Group  oraz dwóch właścicieli, Zoltána Vargi i József’a Dorcsinecza. W wyniku transakcji PortfoLion otrzymał 70%, a OTP Bank 30% udziałów węgierskiej firmy.

Szallas.hu Kft to wiodąca firma e-turystyczna w Europie Środkowo-Wschodniej, która osiągnęła obroty w wysokości 30 mln euro.  Dwa udane produkty firmy to szallasguru.hu, oferujący noclegi ze znacznymi rabatami, a także konferenciahotelek.hu – serwis adresowany do organizatorów eventów i konferencji.

Flagowym produktem jest portal turystyczny szallas.hu, który świadczy usługi z zakresu rezerwacji noclegów m.in. w Chorwacji, Polsce, Rumunii i na Słowacji, a więc w krajach, które są kluczowymi rynkami dla węgierskiej firmy.

Firma chce koncentrować się na utrzymaniu wiodącej pozycji na Węgrzech, zwiększeniu swojej obecności na dotychczasowych rynkach oraz na szybkim rozwoju działalności w Polsce – powiedział Wolf László, zastępca głównego dyrektora Banku OTP.

W ciągu pięciu lat Szallas.hu stała się na Węgrzech znaczącym graczem, który rozpoczął ekspansję w krajach sąsiadujących. – Teraz jest optymalny czas, by rozwinąć działalność na polskim rynku, a wraz ze zmianą własności otwierają się nowe możliwości wzrostu – dodał  László.

Ważnym trendem na europejskim rynku turystycznym jest wzrost udziału kanałów internetowych w rezerwacjach noclegowych. W Wielkiej Brytanii wynosi on 78%, z kolei w Holandii 67% wszystkich rezerwacji dokonywanych jest online,  podczas gdy na Węgrzech te wartości oscylują w przedziale między 45 a 48%. Przewiduje się, że odsetek ten wzrośnie w najbliższych latach, a według naszych szacunków osiągnie niemalże 50% w 2017 roku – ocenia József Szigetvári, CEO w firmie Szallas.hu Kft.

Firma Szallas.hu Kft znalazła się w tym roku na 3. miejscu w prestiżowym rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe.  W lipcu br. węgierska firma otworzyła biuro w Warszawie i uruchomiła portal turystyczny  Noclegguru.pl, w którym można zarezerwować online nocleg w jednym ze 175 państw na całym świecie.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Facebook zmienia szefa technologii

AktualnościWiadomości

TOYOTA GAZOO Racing na Rajdzie Dakar 2022

AktualnościWiadomości

Firmy nie inwestują w narzędzia wspierające pracę zdalną i hybrydową

AktualnościITWiadomości

Packeta pomoże polskim e-commercom w ekspansji zagranicznej

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: