Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AIAktualnościWiadomości

Kontrowersyjne metaplany szkolenia AI

Plany spółki macierzystej Facebooka, Meta, dotyczące wykorzystania danych osobowych do szkolenia sztucznej inteligencji   (AI), są celem zwolenników ochrony danych. Jak ogłosił w czwartek NOYB , grupa „None Of Your Business” (NOYB) złożyła skargę na plan w jedenastu krajach – w tym w Niemczech i Austrii. Krajowe organy ochrony danych poproszono o powstrzymanie planów Meta.

Grupa Meta, do której należą także WhatsApp i Instagram, odrzuciła krytykę inspektorów ochrony danych: „Zakładamy, że nasze podejście jest zgodne z przepisami o ochronie danych” – wyjaśniła firma. Jest to zgodne ze sposobem, w jaki inne firmy technologiczne rozwijały i udoskonalały swoje programy AI w Europie, w tym Google i Open AI. Meta podkreśliła, że ​​do szkoleń w zakresie sztucznej inteligencji wykorzystywane będą wyłącznie publicznie dostępne i licencjonowane dane internetowe, a także informacje udostępniane publicznie przez użytkowników na platformach Meta.

Założyciel NOYB, Max Schrems, wyjaśnił, że Meta niezwykle utrudnia użytkownikom wyjście z nowej umowy. Wręcz przeciwnie, prawo wymaga, aby Meta wyraźnie uzyskała zgodę – a nie ukrywała gdzieś wprowadzającego w błąd formularza rezygnacji.

NOYB wielokrotnie składał skargi na Meta i innych gigantów internetowych, zarzucając im naruszenie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych. W niniejszej sprawie organizacja skierowała swoje żądania do organów ochrony danych w Niemczech, Austrii, Belgii, Francji, Grecji, Włoszech, Irlandii, Norwegii, Hiszpanii, Polsce i Holandii.
Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointWiadomości

Rafel RAT atakuje Androida. Na celowniku hakerów głównie nieaktualizowane systemy

AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: