Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

7 niemieckich firm wśród 100 obiecujących start-upów

Niemcy są reprezentowane przez kilka firm na nowej liście około 100 obiecujących start-upów w branży technologicznej: Stany Zjednoczone prowadzą na liście z dużą przewagą, ale po USA, Chinach i Indiach większość start-upów trafia do Niemiec. Fundacja Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) opublikowała listę w czwartek.

Siedem niemieckich firm to: ConstellR z Fryburga Bryzgowijskiego, HelloBetter z Hamburga, Made of Air z Berlina i Marvel Fusion z Monachium, Proxima Fusion i UNIO Enterprise oraz Plan QC z Garching.

Na giełdzie notowanych jest ponad 35 spółek z USA, 11 z Chin i 10 z Indii. W sumie spółki pochodzą z 23 krajów, m.in. z Izraela, Brazylii , Kenii i Egiptu. Twierdzono, że trzecia z nich jest prowadzona przez kobiety. Jak podaje WEF, wiele firm zajmuje się zastosowaniem sztucznej inteligencji do rozwiązywania problemów w dziedzinie energii, zdrowia, biotechnologii, przestrzeni kosmicznej i neurotechnologii. Selekcjonuje start-upy i łączy je z czołowymi osobistościami ze świata polityki, biznesu i kultury. „Ci innowatorzy korzystają z najbardziej zaawansowanych technologii, aby wprowadzać radykalne zmiany niezbędne do sprostania najpilniejszym wyzwaniom świata” – powiedziała WEF dyrektorka działu Verena Kuhn .

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

AktualnościTechnologieWiadomości

Kod kreskowy kończy 50 lat – sześć faktów na urodziny

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: