Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomościZarządzanie

Kim Catechis dołączy do Franklin Templeton Investment Institute

 

Franklin Templeton ogłosił, że Kim Catechis, obecnie dyrektor ds. strategii inwestycyjnych w firmie Martin Currie, dołączy do nowo utworzonego Franklin Templeton Investment Institute, forum firmy poświęconego inwestycjom i ich praktycznemu zastosowaniu, jako strateg inwestycyjny od 1 kwietnia 2021 r. Catechis będzie nadal mieszkał w Edynburgu w Szkocji i będzie podlegał Stephenowi Doverowi, Głównemu Strategowi Rynkowemu i szefowi Franklin Templeton Investment Institute.

Nowa rola Catechisa jest naturalną ewolucją jego pracy polegającej na dzieleniu się spostrzeżeniami inwestycyjnymi na tematy globalne w Martin Currie, wyspecjalizowanym menedżerze inwestycyjnym w ramach Franklin Templeton, umożliwiając szerszej grupie klientów Franklin Templeton korzystanie z jego wszechstronnej wiedzy specjalistycznej, którą zdobywał przez trzy dekady w branży inwestycyjnej. Koncentrując się na wspieraniu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), Catechis będzie dostarczał aktualnych informacji inwestycyjnych i użytecznych spostrzeżeń obecnym i potencjalnym klientom, specjalistom ds. dystrybucji i innym zainteresowanym stronom.

Jako członek Instytutu Inwestycyjnego Franklin Templeton, Catechis będzie dzielił się spostrzeżeniami w całej firmie, dzięki czemu klienci wszystkich wyspecjalizowanych menedżerów inwestycyjnych Franklin Templeton, w tym Martina Currie, będą mogli korzystać z tych spostrzeżeń oraz związanego z nimi przywództwa myślowego i ekskluzywnych wydarzeń dla klientów, które produkuje Instytut Inwestycyjny. Przejście Catechisa do Instytutu Inwestycyjnego Franklin Templeton nie zmienia podejścia inwestycyjnego Martin Currie ani zarządzania portfelem żadnej z jego strategii.

Catechis ma 34 lata doświadczenia inwestycyjnego obejmującego akcje rynków rozwiniętych i wschodzących. Dołączył do Martin Currie w 2010 r., aby rozwinąć globalne możliwości firmy w zakresie rynków wschodzących jako zarządzający portfelem i analityk sektorowy przed przejściem w grudniu 2019 r. na stanowisko szefa strategii inwestycyjnej. Catechis mówi biegle po angielsku, hiszpańsku, portugalsku, grecku i francusku, a także średnio zaawansowanie po rosyjsku, niemiecku i włosku.

Źródło:  Franklin Templeton

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Australia uchwala kontrowersyjną ustawę medialną

AktualnościPracaWiadomości

323 tys. osób nie pracowało przez pandemię w czwartym kwartale 2020 r.

AktualnościFinanseWiadomości

Szef McKinsey, Kevin Sneader, stracił pracę

AktualnościITWiadomości

Wyzwania i szanse cyfrowej transformacji w ciągu ostatnich lat

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: