Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościFinanseWiadomości

Cinkciarz.pl pracuje nad superaplikacją

 

Wymiana walut nadal pozostaje istotnym elementem oferty portalu Cinkciarz.pl. W minionym roku obrót na tych transakcjach wzrósł o ok. 30 proc. r/r, osiągając wartość 24,5 mld PLN. W ujęciu dwuletnim obrót zwiększył się o ok. 54 proc. Porównując do 2019 r. liczba transakcji wzrosła w 2020 r. o ponad 30 proc.

W kategorii przekazów pieniężnych ogółem wartość transakcji w 2020 r. zwiększyła się o 87 proc., liczba transakcji wzrosła o 38 proc., a przychody zwiększyły się o 37 proc r/r. Porównując do 2018 r., przychody urosły niemal 2-krotnie. Wartość zleceń bez wymiany walut zwiększyła się w 2020 r. o 112 proc., a z wymianą o 254 proc.

Dynamika przyrostu wartości transakcji wykonywanych kartami wielowalutowymi to średnio ok. 350 proc. miesiąc do miesiąca. 63 proc. wydanych kart to karty fizyczne, a 37 proc. Wirtualne.

2020 to najlepszy rok w historii grupy pod względem transakcji na rynku Forex. Conotoxia Ltd. – spółka, która dostarcza tę usługę użytkownikom portalu Cinkciarz.pl – zanotowała 6-krotne zwiększenie obrotów i o 362 proc. wyższy przychód r/r, natomiast w ujęciu dwuletnim obroty większe ponad 28-krotnie, a przychody prawie 21-krotnie. Liczba transakcji w 2020 r. wzrosła r/r prawie 6-krotnie, 2-krotnie zwiększyła się również liczba klientów, a depozyty wzrosły prawie 8-krotnie.

Segment współpracy z klientami biznesowymi rozwijał się w 2020 r. bardzo intensywnie. Na popularności nadal zyskiwał autorski system płatności dla e-commerce – Cinkciarz Pay. W 2020 r. obroty zwiększyły się ponad 3-krotnie r/r oraz w ujęciu dwuletnim 40-krotnie. Przychody, w porównaniu do 2019 r., wzrosły o 231 proc. Poziom zleceń z wymianą walut stanowił 12 proc. wszystkich zleceń płatności i zwiększył się w porównaniu do 2019 r. z poziomu 4,3 proc. Wzrost wartości zleceń bez wymiany wzrósł natomiast o 1522 proc.

W 2020 r. nastąpiło wydzielenie spółki BigScreen Defense, która odpowiada za planowanie i rozwój usług z zakresu technologii regulacyjnych w firmach. Rozwiązania RegTech skupiają się na przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i zapewnianiu zgodności usług z regulacjami prawnymi.

W ofercie portalu Cinkciarz.pl pojawił się także audyt walutowy dla firm. Jest to narzędzie do analizy kursów walut. Audyt porównuje kurs transakcji wykonanej przez firmę w przeszłości z realnym kursem fintechu w analogicznym czasie. Oprócz porównania historycznych kursów, audyt prezentuje wykresy walutowe i autorski przegląd rynku z komentarzami ekspertów.

W 2020 r. rozpoczęło się świadczenie przekazów pieniężnych z USA do Europy. Conotoxia, Inc. systematycznie zwiększa zasięg działania tej usługi. Mieszkańcy aż 42 stanów mogą już wykonywać przekazy online w 28 walutach.

Portal Cinkciarz.pl udostępnił w ubiegłym roku darmową kartę wielowalutową, którą można płacić w 160 walutach. Użytkownicy otrzymują produkt bez stałych opłat i innych warunków, np. wymaganej liczby transakcji. Bezpłatne są: 20 rachunków walutowych, doładowania karty i przelew środków do portfela walutowego. Cinkciarz.pl udostępnia dwa warianty karty: fizyczną i wirtualną.

W ubiegłym roku wprowadzono także pożyczki wielowalutowe dla użytkowników, którzy sami określają, jaką kwotę potrzebują i w jakiej walucie. Następnie wypełniają wniosek online, a po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej czekają na pieniądze.

Grupa zapowiada w 2021 r. wprowadzenie wielu nowości i innowacji dla swoich klientów. Kluczowym wdrożeniem ma być superaplikacja, integrująca usługi finansowe dotychczasowych kilku aplikacji.

Cinkciarz.pl chce udostępnić też m.in. podpięcie kart do telefonów i zegarków, a także możliwość wypłaty środków z tytułu udzielonej pożyczki na kartę wielowalutową oraz możliwość ubiegania się o debet na karcie. Pożyczki zostaną włączone także do wymiany walut i przekazów pieniężnych.

W segmencie przekazów pieniężnych planowane jest uruchomienie najpopularniejszej metody płatności w USA – Online Banking, która zwiększy dostępność i wygodę korzystania z usługi.

Fintech zapowiada m.in. płatności za pomocą PayPal oraz Apple Pay w Cinkciarz Pay dla klientów biznesowych. Planuje także wprowadzenie usługi abonamentowej audytu walutowego w wersji PRO.

Cinkciarz.pl rozważa różne opcje dalszego rozwoju i ekspansji w 2021 r., w tym pozyskanie potencjalnego inwestora lub debiut giełdowy.

Usługi oferowane w serwisie Cinkciarz.pl świadczą firmy należące do Conotoxia Holding. Usługę pożyczek wielowalutowych świadczy Currency Lending Sp. z o.o.

Źródło: Cinkciarz.pl

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Australia uchwala kontrowersyjną ustawę medialną

AktualnościPracaWiadomości

323 tys. osób nie pracowało przez pandemię w czwartym kwartale 2020 r.

AktualnościFinanseWiadomości

Szef McKinsey, Kevin Sneader, stracił pracę

AktualnościITWiadomości

Wyzwania i szanse cyfrowej transformacji w ciągu ostatnich lat

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: