Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościFunduszeGospodarkaWiadomości

Inwestor CVC kupuje sieć Douglasa

 

Nie tak dawno informowaliśmy, że sieć perfumerii Douglasa zamierza powrócić na giełdę. Tymczasem Inwestor finansowy CVC kupił firmę od poprzedniego właściciela większościowego, firmy Advent. Założyciel Douglasa Kreke w zeszłym tygodniu wypowiadał się w innym tonie, że wejście na rynek akcji spowoduje nowe, niesamowite możliwości dla jego firmy. Pierwsze notowania miały przynieść wpływ świeżej gotówki w wysokości 70 milionów euro. Tymczasem Kreke i Advent dalej prowadzili rozmowy. Których celem była sprzedaż przedsiębiorstwa. Advent posiadał 80 procent akcji Douglasam resztę rodzina Kreke. Douglas zatrudnia 17 tys. pracowników w 1700 sklepach w 19 krajach. Roczny obrót firmy to 2.5 miliarda euro. Powodów takiej decyzji należy upatrywać w niepewnym rynku akcji, długoterminowych zwrotów etc.
Cena sprzedaży nie jest znana. Rodzina Kreke ma mieć nadal 15 procent akcji a Henning Kreke ma pozostać prezesem zarządu. CVC ma już doświadczenie z rynku kosmetycznego, bo w 2007 roku przejęli większościowy pakiet akcji duńskiej firmy Matas.
Douglas został już w 2013 roku wprowadzony na giełdę przez rodzinę Kreke i firmę Advent. Był to czas niesamowitego rozwoju firmy m.in. poprzez zakup francuskiej sieciowi Nocibe i księgarni Thalia.
Wszyscy zgodnie uważają, że Douglas stanie się już wkrótce marką globalną.

Polecane artykuły
AktualnościDebata ManageraWiadomości

ERP na miarę XXI w.

AktualnościWiadomości

Kierunki rozwoju ERP

AktualnościWiadomości

Biznes potrzebuje AI

AktualnościWiadomości

Czy ERP to tylko planowanie zasobów przedsiębiorstwa

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: