Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

AktualnościCzas wolnyLifestyleWiadomościZegarki

Kosmiczny wieczór OMEGI w Houston

 

 

W 1969 roku cały świat podziwiał jedno z największych osiągnięć ludzkości. Człowiek po raz pierwszy postawił stopę na powierzchni Księżyca. Na nadgarstkach astronautów zapięte były zegarki Speedmaster. Były to pionierskie i historyczne chwile nie tylko dla świata, ale także dla rewolucyjnej marki Omega. Żadna inna marka zegarmistrzowska nie brała udziału w podboju Księżyca. OMEGA w każdej misji służyła swoimi przemyślanymi i precyzyjnymi rozwiązaniami.
Zasługi, jakie przypadły OMEDZE w eksploracji kosmosu uczczono specjalnym wieczorem 12 maja 2015 roku w Houston, w stanie Teksas. Niezapomniany wieczór odbył się w olbrzymim lotniczym hangarze, zaadaptowanym na potrzeby eventu w gwieździste uniwersum. Na początku goście zostali zaproszeni na powitalny cocktail na pokład imponującego statku kosmicznego, który następnie w akompaniamencie ryku silników „wystartował” z Ziemi i przeniósł ich do spektakularnej księżycowej scenerii. Wśród zgromadzonych gości byli między innymi astronauci Gene Cernan, Generał Thomas Stafford, Kapitan James Lovell, prominentni członkowie społeczności Houston, ikona stylu Lynn Wyatt, filantropka Becca Cason Thrash, gracz NFL Chester Pitts, aktorka Joanna Garcia Swisher oraz wiele legend przemysłu lotniczego.

Prezydent Omegi Stephen Urquhart i  światowy ambasador marki Omega George Clooney

Prezydent Omegi Stephen Urquhart i światowy ambasador marki Omega George Clooney

Równie uskrzydlające były wydarzenia na scenie, kiedy to ambasador marki George Clooney wyraził wielki szacunek, jakim darzy astronautów. – „Był to czas dla nas i naszego kraju, w którym potrzebowaliśmy takich ludzi, by mieć marzenia. Wy Panowie byliście inspiracją dla nas wszystkich tutaj i muszę wam wyznać, że stać tu wspólnie z wami, to dla mnie olbrzymi zaszczyt.” George Clooney dołączył do grupy legendarnych astronautów w prawdziwie kosmicznym wydarzeniu, celebrując zaangażowanie OMEGA w podróże pozaziemskie i historię pierwszego zegarka noszonego na powierzchni Księżyca.
George miał zaledwie 8 lat, gdy pierwszy człowiek wylądował na Księżycu, a Speedmaster z dnia na dzień stawał się legendą. Zegarek znany jako „Moonwatch” towarzyszył misjom najodważniejszych i najtwardszych astronautów w historii. Niektórzy z nich wybrali Speedmaster, jako swój prywatny zegarek, już w 1962 roku. Skłoniło to NASA do rozpoczęcia poszukiwań wytrzymałego i precyzyjnego chronografu dla wszystkich załogowych misji kosmicznych. Po ekstremalnych i rygorystycznych próbach, to Speedmaster został oficjalnie „zakwalifikowany” do najbardziej śmiałych ekspedycji Agencji Kosmicznej.

 

Astronauci Gene Cernan, Generał Thomas Stafford, Kapitan James Lovell, George Clooney i Stephen Urquhart

Astronauci Gene Cernan, Generał Thomas Stafford, Kapitan James Lovell, George Clooney i Stephen Urquhart

Od tego czasu zegarek był partnerem astronautów we wszystkich sześciu lądowaniach na Księżycu, cementując nierozerwalną więź pomiędzy OMEGĄ i kosmicznymi lotami. Prezydent OMEGI Stephen Urguhart podsumował tę unikalną relację nawiązując do misji Apollo 13:
„Dla OMEGA to nieprawdopodobna historia. Mogła zakończyć się katastrofą, a okazała się fantastycznym sukcesem. Dziś stanowi wspaniałą cześć naszego dziedzictwa.”

Kolekcja Speedmaster 2015
Jak zawsze innowacyjna OMEGA z dumą przedstawia nową generację zegarków Speedmaster na rok 2015. Linia zachowuje charakter, który pozwolił jej zająć wyjątkowe miejsce w historii. Tegoroczną kolekcję tworzą nowy Speedmaster ’57, Apollo 13 Silver Snoopy Award oraz promienisty White Side of the Moon, inspirowany księżycowym blaskiem widzianym z powierzchni Ziemi. Cztery nowe modele dodano także w serii Speedmaster Dark Side of the Moon. Te charakterystyczne zegarki dowodzą, że poza granicami wzornictwa i technologii zawsze pozostaje coś nowego do odkrycia.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Firmy inwestują w innowacje, ale nie wykorzystują zewnętrznego wsparcia finansowego

AktualnościWiadomości

5 czynników, które wpływają na wydajność pracowników

AktualnościWiadomości

Checkpoint Systems prezentuje przełomowe rozwiązania technologiczne na targach EuroShop 2020

AktualnościWiadomości

Jak najwięksi w Polsce walczą o reputację i jak przygotować się na przyszłość?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: