Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGospodarkaLudzieTechnologieWiadomościZdrowie

Czystość miejsc publicznych ważna dla Polaków

 

Wyniki badań przeprowadzonych przez Millward Brown wskazują, że 98% badanych Polaków uważa utrzymanie miejsc publicznych w czystości za ważne dla powszechnego zdrowia i bezpieczeństwa. Z badań przeprowadzonych przez CBRE wynika natomiast, że czystość i bezpieczeństwo, obok ceny i wygody, należą do najważniejszych czynników wpływających na zadowolenie klientów z zakupów w galeriach handlowych .
Polacy o istotności utrzymania czystości w miejscach publicznych
Proszę ocenić na ile ważne lub nieważne dla powszechnego zdrowia i bezpieczeństwa jest utrzymanie czystości w miejscach publicznie dostępnych?

Właściwa organizacja pracy, przestrzeganie restrykcyjnych norm, opracowanie jasnych standardów czystości dla każdego obiektu, racjonalne stosowanie – zgodne z przyjętymi zasadami – profesjonalnych środków oraz maszyn czyszczących, dodatkowo oparcie usług czystościowych na profesjonalnych, doświadczonych i certyfikowanych firmach zewnętrznych – to podstawowe czynniki wpływające na jakość świadczonych usług w miejscach publicznych.

„Wysoki poziom czystości w miejscach publicznych jest ważną kwestią społeczną – aż 98% Polaków zauważa istotny wpływ porządku na zdrowie i bezpieczeństwo powszechne. Kluczowe jest, żeby za tym równolegle szła świadomość społeczeństwa, że utrzymanie czystości w obiektach użyteczności publicznej – na stałym, wysokim poziomie – wymaga znajomości odpowiednich procedur i wykorzystania profesjonalnych środków czystości. Powierzenie obowiązków przeszkolonym i doświadczonym specjalistom w dłuższej perspektywie pozytywnie wpływa na stan sanitarny miejsc publicznych, a także budżet instytucji odpowiedzialnych za nadzór nad nim. To także podstawowy gwarant bezpieczeństwa i odpowiedniej jakości usług w tysiącach szpitali, centrach handlowych, restauracjach, hotelach czy placówkach administracji” – mówi Marek Kowalski, Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Czystości.
„Praca osób zatrudnionych przy utrzymaniu czystości w miejscach użyteczności publicznej wymaga przestrzegania najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa z jednoczesnym zastosowaniem wydajnych i profesjonalnych środków czystości. Jest to warunek konieczny przede wszystkim ze względu na skalę działalności i niemal nieustanną obecność ludzi w tego typu obiektach. W związku z tym to oczywiste, że większość zadań trzeba wykonywać w godzinach otwarcia placówek – często 24 godziny na dobę – bez dezorganizacji ich działania. Ścisłe respektowanie procedur staję się więc priorytetem, który zabezpiecza przed licznymi zagrożeniami. Odpowiednio prowadzone usługi czystościowe – z uwzględnieniem zasad BHP oraz w zgodzie z opracowanymi standardami – pozwalają wyeliminować m.in. ryzyko wypadków lub niebezpieczeństwo chorób i zakażeń. Powyższe cele można jednak osiągnąć tylko dzięki harmonizacji, standaryzacji i odpowiedniemu zwiększeniu wydajności prac porządkowych” – mówi Dariusz Mikołajczyk, prezes zarządu HAKO POLSKA – największego w Polsce dystrybutora profesjonalnych maszyn czyszczących.

Polecane artykuły
AktualnościHandelWiadomości

Top Market partnerem Fundacji Wolne Miejsce

AktualnościTechnologieWiadomości

Nasze smartfony na celowniku hakerów. Polacy nie zabezpieczają telefonów

AktualnościWiadomościZarządzanie

Elektroniczny obieg dokumentów – sprawne zarządzanie dokumentacją w firmie

AktualnościCzas wolnyWiadomości

Markowe dodatki, które musisz mieć w 2021 roku

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: