Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

Bez kategorii

Infineon traci w zarządzie jedyną kobietę

Firma chipowa Infineon traci swoją jedyną kobietę na pokładzie. Constanze Hufenbecher (53 l.), która w 2021 r. przejęła nowo utworzony dział Transformacji Cyfrowej, odejdzie z Infineon po wygaśnięciu jej kontraktu w kwietniu 2024 r., poinformowała firma we wtorek w Neubiberg pod Monachium. „Agenda cyfrowa, która została opracowana pod jej kierownictwem, jest ważnym czynnikiem umożliwiającym firmie Infineon osiągnięcie ambitnych celów korporacyjnych” — wyjaśnił dyrektor generalny Jochen Hanebeck (55 l.).

Hufenbecher powiedziała, że ​​chce zakończyć wszystkie projekty do końca kontraktu, ale „nie może się też doczekać nowych wyzwań zawodowych”. Przed przejściem do Infineon przez cztery lata była dyrektorem finansowym w spółce zależnej Lufthansy , Lufthansa Technik.

W związku z przewidzianym prawnie limitem kobiet, Infineon dodał w 2021 roku jedno stanowisko do Zarządu i przywrócił do firmy Constanze Hufenbecher do nowego działu. Absolwent biznesu był już zatrudniony w Infineon od 2004 do 2009 roku.

Chipowy gigant wdrożył tym samym nowe wymogi prawne, które zobowiązują spółki giełdowe i w pełni współzależne do powołania przynajmniej jednej kobiety do zarządu, jeśli zarząd liczy więcej niż trzech członków. Adidas , Bayer , Eon i BASF również zareagowały wówczas, mianując kobiety na członków zarządu. Podobnie jak w przypadku Infineon, inspektorzy często bez zbędnych ceregieli ustawiają kolejne krzesło przy stole zarządu

Polecane artykuły
Bez kategorii

Doradcy ds. zadłużenia biją na alarm: coraz więcej młodych ludzi jest spłukanych

Bez kategorii

Od Żelaznej Kopuły do ​​Procy Dawida: tak działa izraelska obrona powietrzna

Bez kategorii

Biuro pod palmami na Malediwach

Bez kategorii

Ponad 18 miliardów euro wydają sympatycy karawaningu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: