Artykuł miesiąca: KLM wylądował w Katowicach

AktualnościWiadomości

Fan płaci 19 milionów dolarów za obiad z Warrenem Buffettem

 

Inwestor i multimiliarder Warren Buffett (91) od 20 lat wystawia na aukcje lunch w szczytnym celu. Anonimowy licytant zapłacił 19 milionów dolarów za lunch z Buffettem i siedmioma gośćmi na aukcji w serwisie eBay. Rzeczniczka Ebay powiedziała, że ​​lunch był najdroższym przedmiotem, jaki kiedykolwiek sprzedano na stronie internetowej firmy na cele charytatywne.

W poprzednich latach, dzięki kampanii, spotkał „ciekawych ludzi z całego świata”, powiedział Buffett, zgodnie z oświadczeniem serwisu eBay. „To, co ich łączy, to to, że czują, że pieniądze są dobrze wydawane”. Posiłek odbywa się w New York Steakhouse. Z dodatkami i przystawką, stek zaczyna się od około 100 dolarów — cena posiłku jest wliczona w aukcję.

Tegoroczna impreza będzie pierwszym prywatnym lunchem z 91-letnim miliarderem od 2019 roku. W tym czasie aukcja przyniosła rekordową wartość 4,5 mln dolarów.

W 2020 i 2021 roku aukcje zostały odwołane z powodu pandemii korony . Buffett zapowiedział z góry, że ostatnia taka aukcja odbędzie się w 2022 roku. Pierwszy lunch w formie bufetu został sprzedany na aukcji w 2000 roku za 25 000 $.

Jak informowali poprzedni zwycięzcy, Buffett nigdy nie udzielał żadnych porad inwestycyjnych podczas kolacji. Chodziło głównie o politykę i sprawy prywatne. Podobnie jak tegoroczny zwycięzca, kilku innych poprzednich zwycięzców zdecydowało się zachować anonimowość. Jeden z byłych rozmówców, Ted Weschler, otrzymał ofertę pracy od firmy Buffetta po wydaniu prawie 5,3 miliona dolarów na dwóch aukcjach w 2010 i 2011 roku.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Air France zapowiada letnią ofertę lotów 2023

AktualnościWiadomości

Zaginiony chiński miliarder odnaleziony w Tokio

AktualnościHandelWiadomości

Koniec roku – najlepszy moment na zagraniczną ekspansję

AktualnościPracaWiadomości

Kto i dlaczego szuka nowej pracy?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: