Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościWiadomości

Facebook chce stworzyć 10 000 miejsc pracy w Europie

 

Facebook chce stworzyć 10 000 nowych wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy w Unii Europejskiej w ciągu najbliższych pięciu lat, aby zbudować wirtualny świat „Metaverse”. Główny manager Facebooka Nick Clegg (54) ogłosił to w poniedziałkowym poście na blogu. „Ta inwestycja jest wyrazem zaufania do siły europejskiego przemysłu technologicznego i potencjału europejskich talentów technologicznych” – napisał były wicepremier Wielkiej Brytanii.

Europa jest niezwykle ważna dla Facebooka – podkreślił Clegg. „Tysiące pracowników i miliony firm, które codziennie korzystają z naszych aplikacji i narzędzi, przyczyniają się do naszego sukcesu”. UE ma wiele atutów, dzięki którym jest doskonałym miejscem do inwestowania w firmy technologiczne.

Facebook rozumie „Metaverse” jako świat, w którym rzeczywistość fizyczna łączy się z rzeczywistością rozszerzoną (AR) i rzeczywistością wirtualną (VR) w cyberświecie. Termin pochodzi od amerykańskiego pisarza Neala Stephensona, który po raz pierwszy użył go w 1992 roku w swojej powieści science fiction „Snow Crash”.

Clegg, który praktycznie pełni funkcję ministra spraw zagranicznych firmy internetowej, powiedział, że Facebook jest na początku drogi, która powinna pomóc w budowaniu platformy przyszłości. „Wspólnie z firmami partnerskimi opracowujemy ‘Metaverse’ – nową fazę sieciowych, wirtualnych doświadczeń z wykorzystaniem technologii takich jak wirtualna i rozszerzona rzeczywistość”.

Ogłoszenie Facebooka pojawia się w czasie, gdy amerykańska firma znajduje się pod ogromną presją na arenie międzynarodowej. Na przesłuchaniu w Senacie USA na początku października była menedżerka Facebooka i demaskatorka Frances Haugen wezwała polityków do wymuszenia większej przejrzystości sieci internetowej. 37-latek oskarżył Facebooka między innymi o to, że wiedział z wewnętrznych badań, że Instagram szkodzi zdrowiu psychicznemu niektórych nastolatków – ale nic z tym nie zrobiono. Szef Facebooka Mark Zuckerberg odrzucił zarzuty jako „nieprawdziwe” . Firma produkowała również negatywne nagłówki z powodu błędu w ustawieniach sieciSześciogodzinna porażka na Facebooku, a także córki Whatsapp i Instagram.

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Rynek samochodowy nadal słabnie

AktualnościGiełdaWiadomości

Allianz zachwyca akcjonariuszy

AktualnościinnowacjeWiadomości

To najbardziej innowacyjne firmy średniej wielkości w Niemczech

AktualnościWiadomości

Były austriacki kanclerz Kurz wycofuje się z polityki

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: