Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

GospodarkaITTechnopolis

Amazon otwiera własne sklepy

 

Już od jakiegoś czasu Amazon nie jest jedynie sklepem internetowym. Chociaż jego klienci nie mogą dotknąć towarów będących przedmiotem transakcji jak w przypadku jego konkurenta czyli firmy Apple. Jak donosi agencja prasowa Bloomberga juz wkrótce Amazon przejmie sieć sklepów z elektroniką Radio Shack liczącą sobie w USA 4 tys. punktów sprzedaży. Sami zainteresowani twierdzą, że to w przyszłości nie będą jedynie sklepy ale i punkty odbioru luz zwrotu zamówionego w sieci towaru. Podobny system juz funkcjonuje w Rosji w sieci sklepów Ulmart. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku będzie to najbardziej spektakularne przejście oline-owca do sieci stacjonarnej sprzedaży.
Do tej pory koncern pojawiał sie w pojedynczych sklepach Pop-up-Stores a ostatnio podobno podpisał jakiś kontrakt leasingowy z dużym kompleksem na Manhattanie.
To że dotychczasowe sklepy działające w systemie online chcą być bliżej klientów najlepiej ilustruje powołana przez Amazon na Uniwersytecie w Indiana stacja serwisowa, gdzie klienci mogą odbierać i oddawać zamówione towary. Radio Shack’ iem interesują się także inne firmy w tym telekomunikacyjny Sprint, który gotów jest przejąć nawet 2000 sklepów Radio Shack.
Walka o klienta rozpoczęła się na dobre i przekroczy wkrótce świat wirtualnego handlu powracając do korzeni.

Polecane artykuły
AktualnościITTechnologieWiadomości

Sztuczna inteligencja: trendy na 2021 rok

AktualnościITWiadomości

Qualtrics, spółka zależna SAP, przygotowuje się do pierwszej oferty publicznej za miliard euro

AktualnościITWiadomości

Czego analitycy oczekują od akcji SAP

AktualnościITWiadomości

Służby będą miały dostęp do informacji o kontach bankowych Polaków

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: