Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

GospodarkaITTechnopolis

Amazon otwiera własne sklepy

 

Już od jakiegoś czasu Amazon nie jest jedynie sklepem internetowym. Chociaż jego klienci nie mogą dotknąć towarów będących przedmiotem transakcji jak w przypadku jego konkurenta czyli firmy Apple. Jak donosi agencja prasowa Bloomberga juz wkrótce Amazon przejmie sieć sklepów z elektroniką Radio Shack liczącą sobie w USA 4 tys. punktów sprzedaży. Sami zainteresowani twierdzą, że to w przyszłości nie będą jedynie sklepy ale i punkty odbioru luz zwrotu zamówionego w sieci towaru. Podobny system juz funkcjonuje w Rosji w sieci sklepów Ulmart. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku będzie to najbardziej spektakularne przejście oline-owca do sieci stacjonarnej sprzedaży.
Do tej pory koncern pojawiał sie w pojedynczych sklepach Pop-up-Stores a ostatnio podobno podpisał jakiś kontrakt leasingowy z dużym kompleksem na Manhattanie.
To że dotychczasowe sklepy działające w systemie online chcą być bliżej klientów najlepiej ilustruje powołana przez Amazon na Uniwersytecie w Indiana stacja serwisowa, gdzie klienci mogą odbierać i oddawać zamówione towary. Radio Shack’ iem interesują się także inne firmy w tym telekomunikacyjny Sprint, który gotów jest przejąć nawet 2000 sklepów Radio Shack.
Walka o klienta rozpoczęła się na dobre i przekroczy wkrótce świat wirtualnego handlu powracając do korzeni.

Polecane artykuły
AktualnościITWiadomości

COVID-19: Gdy sprzedawcy zamykają sklepy, hakerzy ruszają z własnym biznesem

AktualnościITWiadomości

Życie cyberprzestępcy: jak nigeryjski haker zarobił ponad 100 000 dolarów?

AktualnościITWiadomości

Po czym rozpoznać, która inteligentna kamera sprawdzi się najlepiej?

AktualnościITWiadomości

Poznańska Politechnika dołączyła do 100 uczelni na świecie z programem Check Point SecureAcademy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: