Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

Aktualnoście-commerceHandelWiadomości

Miliardowa oferta dla Zooplus

 

Amerykański inwestor finansowy Hellman & Friedman sięga po internetowy sklep z artykułami dla zwierząt Zooplus z Monachium. Będzie oferował 390 euro w gotówce za akcję Zooplus, ogłosił w piątek Zooplus. Oferta jest więc warta prawie 2,8 mld euro. Udział  Zooplus wzrósł o prawie 36 procent. 390 euro za akcję odpowiada w przybliżeniu 40-procentowej premii w stosunku do czwartkowego kursu zamknięcia, który wynosił 278,2 euro.

Zarząd i rada nadzorcza spółki SDax poparły ofertę i chcą zarekomendować akceptację akcjonariuszom. „Dzięki firmie Hellman & Friedman jako partnerowi zyskujemy dodatkową wiedzę branżową, aktywne wsparcie, swobodę finansową i długoterminową perspektywę, aby lepiej i efektywniej wykorzystać dla nas tę szansę rynkową” – powiedział Cornelius Patt , dyrektor generalny z firmą od momentu powstania firmy i kieruje Zooplus od 2006 roku.

Umowa inwestorska oraz strategiczne partnerstwo z Hellman & Friedman zostały już uzgodnione. Według partnera Hellman & Friedman, Stefana Goetza, powinno to umożliwić firmie Zooplus między innymi wprowadzanie na rynek nowych produktów i ofert oraz inwestowanie w infrastrukturę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przejęcie może nastąpić jeszcze w tym roku.

Zooplus została założona w 1999 roku i jest jednym z największych internetowych dostawców artykułów dla zwierząt domowych w Europie. Podczas kryzysu pandemii firma skorzystała z większego popytu ze strony klientów, którzy coraz częściej robią zakupy online. Przychody wzrosły w ubiegłym roku o 18 procent do rekordowego poziomu 1,8 miliarda euro, a wynik operacyjny (Ebitda) wzrósł o około 50 procent do 63,3 miliona euro. Hellman & Friedman już w przeszłości kilkakrotnie inwestował w niemieckie firmy – m.in. Axel Springer i AutoScout24.

AM

Polecane artykuły
AktualnościInwestycjeWiadomości

Czy inwestowanie w produkty luksusowe może chronić przed inflacją?

AktualnościWiadomości

Pandemia kosztowała niemiecką gospodarkę 350 miliardów euro

AktualnościITWiadomości

W jaki sposób małe i średnie przedsiębiorstwa korzystają z internetu?

AktualnościWiadomości

Jak obniżyć koszty energii i ogrzewania domu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: