Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościCzas wolnyGospodarkaHandelLifestyleLudzieSmaki życiaTechnopolisWiadomości

Złoto ponownie najmodniejszym elementem biżuterii

 

Już wkrótce w Monachium ruszają prestiżowe targi Inhorgenta, na których m.in. projektanci biżuterii zaprezentują swoje najnowsze propozycje.  Już dzisiaj wiadomo, że najważniejszym metalem  we wszystkich projektach będzie złoto – różowe, żółte i czerwone- jak twierdzi Stefanie Mändlein, nowa szefowa projektu Inhorgenta.

Oczekiwania są różne. Kobiety bardziej zainteresowane są bransoletkami ze złota, ozdobionymi delikatnymi zawieszkami, zaś mężczyźni nowoczesnym designem z wykorzystaniem takich materiałów jak tytan, stal, ceramika.   Ale zarówno w biżuterii jak i w zegarkach dominuje design lat 60. To właśnie wtedy ulubionym materiałem było złoto, w różnych wariantach, ozdabiane kamieniami szlachetnymi – opalami, kamieniami księżycowymi.  Używano też chętnie materiałów naturalnych jak kamień, drewno czy pióra.

Rozpoczyna się powoli era indywidualizmu. “Mąż i żona nie chcą nosić, tego co noszą wszyscy”, twierdzi Rafał Fischer, prezes Europejskiej Akademii Jubilerów i Złotników z Ahlen.  Teraz jest czas na niestandardową biżuterię.

Ale prawdziwym hitem targów ma być pierścionek zaręczynowy, taki jaki znamy z hollywoodzkich produkcji.  Normalny z brylantem, a w czasach kiedy oprocentowania są równe zeru również jako inwestycja finansowa.  O kolorach Fischer może mówić długo. Otóż faworytami jest kolor łososiowy, akwamaryn,  jasnoniebieski i fioletowy. Czasami kamienie są piaskowane, aby jeszcze bardziej jako “subtelne”  przyciągać wzrok.

Od dłuższego czasu zegarki są tym elementem, który ma przyciągać wzrok.  Teraz największym powodzeniem cieszą się ponad gabarytowe zegarki, dużo większe niż nadgarstki i to zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Kolorystyka wszystkich elementów tarczy, wskazówek  jest bardzo innowacyjna i często prowadzi, że zegarki. modele zmienia się odpowiednio do stroju jaki się w danym momencie nosi.

No i na koniec wiadomość sensacyjna. Ktoś, kiedyś powiedział, że geometria jest domeną idiotów.  To chcę odtrąbić, że oto wraca geometria.  I to zarówno we wzorach zegarkowych jak i w biżuterii – jak to z ogromną dozą profesjonaliści podkreśla pani  Ina Zeiher-Zimmermann, prezes Federacji Biżuteria i Zegarki na monachijskich targach.

Polecane artykuły
AktualnościDebata ManageraWiadomości

ERP na miarę XXI w.

AktualnościWiadomości

Kierunki rozwoju ERP

AktualnościWiadomości

Biznes potrzebuje AI

AktualnościWiadomości

Czy ERP to tylko planowanie zasobów przedsiębiorstwa

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: