Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

Aktualności

Zachowanie i wygląd zewnętrzny – co mówią o pracowniku?

 

Życzliwość, empatia i otwartość – to cechy, które pomagają w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji, dlatego warto je rozwijać. Znaczenie ma również to, czy przestrzegamy dress code’u obowiązującego w firmie. Ubiór może też mówić o cechach osobowości.

Nasz wygląd może świadczyć np. o:

Dbałości o szczegóły

Pasek dobrany pod kolor butów, nietuzinkowe spinki do mankietów, przemyślana kolorystyka stroju i dodatków – drobne i pozornie nieistotne akcenty zdradzają, że jesteśmy skrupulatni i lubimy dopinać wszystko na ostatni guzik. Dokładność to niezbędna cecha w profesjach, takich jak księgowy, analityk danych czy doradca ślubny.

Kreatywności

Osoby, które są obdarzone talentem artystycznym, często wyglądają unikatowo i mimo pewnej ekstrawagancji w ubiorze, prezentują się doskonale. Wystarczy jedno spojrzenie i wiemy, że ktoś jest kreatywny i ma przy tym wyczucie smaku.

Poczuciu własnej wartości

Umiejętność dopasowania stroju do sylwetki, typu urody i sposobu bycia wskazuje na to, że znamy swoją wartość, a przy tym jesteśmy świadomi swoich potrzeb.

Wygląd zewnętrzny a reprezentowanie firmy

W wielu przedsiębiorstwach i instytucjach obowiązuje określony dress code. Czasami pracownicy noszą identyczne uniformy. Przestrzeganie zasad dotyczących ubioru to jeden z wymogów, który musimy spełnić. To istotne, ponieważ w godzinach pracy reprezentujemy swojego pracodawcę, który buduje markę wywołującą określone skojarzenia. Nasz nieadekwatny ubiór może sprawiać, że klienci będą kojarzyć firmę z brakiem profesjonalizmu.

Zachowanie i mowa ciała

O tym, jak jesteśmy postrzegani, decyduje nie tylko wygląd. Duże znaczenie ma również nasze zachowanie oraz nastawienie do współpracowników i klientów.Życzliwość, uśmiech i pogoda ducha – to cechy, które ułatwiają nawiązywanie pozytywnych relacji w pracy i korzystnie wpływają na wizerunek. Od naszej postawy zależy nie tylko to, czy otrzymamy wymarzoną pracę. Zachowanie i stosunek do osób, z którymi rozmawiamy, oddziałują też na osiągane wyniki. Warto od pierwszych chwil wkładać wysiłek w nawiązywanie kontaktów.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Atak na izraelskich żołnierzy. Hamas próbuje ich oszukać za pomocą fałszywych wiadomości od kobiet

AktualnościWiadomości

Jak technologia chmurowa zapewniła Oskara filmowi Toy Story 4?

AktualnościWiadomości

Kolejne szkodliwe oprogramowanie w Google Play zagrożeniem dla 50 tys. użytkowników

AktualnościWiadomości

Świadczenie usług elektronicznych w świetle ustawy o VAT

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: