Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościLifestyleWiadomości

Zabiegi, które spełniają marzenia o idealnych kształtach

 

Początek roku to czas, w którym intensywniej dbamy o szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie. Godziny spędzane na siłowni i salach fitness, dietetyczny reżim to wysiłek, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie wymarzonej sylwetki. W tym czasie warto skorzystać także z zabiegów modelowania sylwetki, dzięki którym spotęgujemy rezultaty stosowanej terapii.

Masaż, który niweluje cellulit

W okresie zimowym wiele kobiet narzeka na zwiększoną widoczność cellulitu. Ćwiczenia fizyczne i odpowiednie nawadnianie organizmu nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Wsparciem może być seria zabiegów endermologii. Ten jeden z najbardziej popularnych zabiegów modelowania sylwetki, który pozwala wyraźnie wygładzić skórę i zredukować widoczność cellulitu. Wykonywany w specjalnym kombinezonie masaż ma działanie kojące i rozluźniające, pomaga zredukować zastoje limfatyczne. W rezultacie skóra odzyskuje jędrność, następuje dodatkowe wyszczuplenie i wysmuklenie sylwetki. Endermologia może być stosowana do likwidacji cellulitu w różnych stadiach: obrzękowy, bolesny, stwardniały, zwłókniony. Unikalny masaż trwa 40 minut. Najlepsze rezultaty można osiągnąć dzięki wykonaniu serii 10-15 zabiegów w odstępach 3-4 dni. Podczas trwania kuracji zaleca się przyjmowanie ok 2,5 l wody/dobę, zdrowe odżywanie oraz lekką gimnastykę.

4 energie dla szczupłej sylwetki

Inną terapią polecaną osobom, które marzą o wyszczupleniu ciała jest VELA SHAPE III. Najnowsze urządzenie z rodziny VELA SHAPE wykorzystuje aż 4 rodzaje energii: bipolarny prąd RF, podczerwień, podciśnienie oraz masaż mechaniczny. Podczas zabiegu urządzenie wielokrotnie punktowo ogrzewa obszar ciała poddawany zabiegowi. W efekcie w tkance tłuszczowej następuje kumulacja ciepła i niszczenie adipocytów. Urządzenie dobiera podciśnienie tak, by gęstość prądu przepływająca przez zassany pomiędzy elektrody fałd skóry była najwyższa w tkance tłuszczowej. W ten sposób możliwe jest modelowanie sylwetki z jednoczesnym ujędrnieniem i wygładzeniem skóry. Dodatkowym efektem zabiegowym jest skuteczne usunięcie cellulitu. Zadowalające rezultaty terapii VELA SHAPE III widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii 4 zabiegów.

Kształtowanie sylwetki i ujędrnianie skóry

Kolejnym zabiegiem, który jest szczególnie skuteczny w przypadku modelowania sylwetki jest TriLipo MAXIMUS MED. Terapia w nieinwazyjny sposób rzeźbi sylwetkę, usuwa cellulit i przywraca jędrność skóry. Podczas zabiegu urządzenie działa jednocześnie na aż 4 poziomach: mięśniach, tkance tłuszczowej, skórze właściwej i naskórku. W zależności od potrzeb i wielkości obszaru zabiegowego pojedynczy zabieg trwa ok. 60 minut. Pełny efekt przynosi seria 4-6 zabiegów wykonanych w odstępach 5-7 dni. Zabieg jest nieinwazyjny, nie wywołuje skutków ubocznych. Jego dodatkowym efektem jest rozluźnienie mięśni porównywalne do masażu. Tak jak w przypadku endermologii, pacjent powinien przez cały okres trwania terapii przyjmować ok. 2 l płynów dziennie, dbać o zdrową dietę i pamiętać o lekkiej gimnastyce.

Mezoterapia alternatywą dla liposukcji

Wiele osób, które marzą o likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej rozważa wykonanie zabiegu liposukcji. Tymczasem na rynku usług medycznych dostępna jest inny, mniej inwazyjna terapia, która pozwala osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty estetyczne. Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową odpowiedniej mieszanki deoksycholatu, fosfatydylocholiny i L-karnityny lub krzemionki organicznej. Zabieg pozwala skutecznie modelować sylwetkę i niwelować widoczność cellulitu. Sekretem jego skuteczności w walce z cellulitem jest zawarta w zastrzyku kofeina, która pobudza mikrokrążenie skóry i sprawia, że komórki uwalniają tłuszcze. Po wstrzyknięciu substancji aktywnych w tkankę tłuszczową następuje rozerwanie błon komórek tłuszczowych. W następstwie rozpadowi ulegają trójglicerydy, które są transportowane do wątroby. Tam następuje ich rozkład. Następnie są one rozłożone i wydalone z organizmu. Pojedynczy zabieg trwa zwykle do 30 minut. Osiągane rezultaty są uzależnione od stopnia otłuszczenia, ilości cellulitu i grubości tkanki tłuszczowej.

Redukcja komórek tłuszczowych

Innym zabiegiem modelującym sylwetkę, który pozwala skutecznie rozpuścić tkankę tłuszczową jest EXILIS® BTL. Ulubiona terapia gwiazd pozwala w nieinwazyjny sposób zmienić kształt sylwetki poprzez zlikwidowanie docelowej tkanki tłuszczowej. Rewolucyjna metoda łączy prąd o wysokiej częstotliwości, ultradźwięki oraz tryb chłodzenia w jednym urządzeniu. W rezultacie poprawia się napięcie, sprężystość i tekstura skóry. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, nie wymaga rekonwalescencji. Pomaga pozbyć się tłuszczu z newralgicznych części ciała, jak np motylki na plecach, drugi podbródek, łokcie, kolana. Po serii zabiegów następuje wysmuklenie sylwetki i poprawa konturu ciała.

Szok termiczny w terapii łączonej

Terapią, która jest często stosowana łącznie z EXILIS® jest EAT Skin Shock®. Urządzenie poprawia metabolizm komórek, a dzięki drenażowi limfatycznemu, pomaga usunąć cellulit. Unikalna technologia, oparta o połączenie terapii elektrycznej z terapią akustyczną pozwala zregenerować tkanki i pobudzić je do zwiększonej produkcji kolagenu. Pojedynczy zabieg trwa średnio 30 lub 60 minut. W czasie trwania serii zabiegowej należy przyjmować 2 l płynów/dobę oraz pamiętać o niewielkiej aktywności fizycznej. Najlepsze efekty przynosi seria 10 zabiegów. Zabieg może być stosowany na brzuch, boki, pośladki, uda i ramiona.

Połączenie terapii dla spotęgowania efektów

Zabiegi modelowania sylwetki pozwalają podkreślić i wzmocnić efekty ćwiczeń i zdrowego odżywiania. Dopasowane do problemu pacjenta pomagają stracić nawet kilkanaście centymetrów w obwodach ciała. Najważniejsza jest wstępna konsultacja ze specjalistą, podczas której analizowana jest sylwetka pacjenta i problemy, z którymi się boryka. – tłumaczy mgr kosmetolog Anna Ciepła – Połomska z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA. Najlepsze rezultaty przynosi łączenie kilku terapii w jedną, skuteczną procedurę zabiegową, dopasowaną do potrzeb konkretnego pacjenta. Właśnie dlatego tak ważna jest konsultacja i analiza ciała, która dokonywana jest przed rozpoczęciem zabiegów. – dodaje.

Zabiegi modelowania sylwetki są coraz częściej wybieranymi zabiegami w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii. Szczególnie polecane są osobom, które podjęły walkę ze zbędnymi kilogramami i centymetrami. Połączone z aktywnością fizyczną i racjonalną dietą pomagają szybciej osiągnąć upragnione kształty.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: