Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGiełdaGospodarkaITTechnologieTechnopolis

Wrocławski Apanet rozświetla rynki międzynarodowe

 

Apanet, producent autorskiego systemu sterowania oświetleniem ulicznym z Wrocławia, wraz z partnerami biznesowymi z USA i Francji przedstawił na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie założenia swojego projektu. Dotychczas spółka zrealizowała kontrakty m.in. w kilku miastach europejskich, w tym flagowy projekt bydgoski. Korzyści płynące z zastosowania systemu znacząco wpływają na zainteresowanie produktami Apanetu. Dzięki temu wrocławska spółka poszerza ekspansję na rynku krajowym i zagranicznym.

– Konferencja prasowa z naszymi partnerami biznesowymi, Echelonem notowanym na giełdzie NASDAQ, producentem oprogramowania Streetlight Vision z Paryża oraz LonMark International działającym na rzecz upowszechnienia idei otwartości systemów sterowania oświetleniem, jest okazją do przedstawienia zalet projektów realizowanych w formule otwartości. Dotychczas sfinalizowane przez nas kontrakty pokazują, że polskie samorządy coraz bardziej interesują się efektywnym obniżeniem kosztów zużycia mediów – mówi Piotr Leszczyński, prezes Apanetu.

Spółka zakończyła w październiku wdrożenie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem ulicznym w Bydgoszczy. Projekt jest największym tego typu projektem zrealizowanym w Europie Środkowo-wschodniej. – Dzięki zastosowaniu przez Bydgoszcz nowoczesnych opraw oświetlenia ulicznego oraz inteligentnego systemu sterowania, miasto zredukowało koszty znacznie powyżej pierwotnych założeń. Oszczędności w zużyciu energii elektrycznej osiągnęły ponad 65 proc., czyli o 1/4 więcej, niż poziom wymagany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, podmiot udzielający dotacji w ramach programu SOWA na energooszczędne realizacje – tłumaczy Leszczyński.

Apanet1-45

Po udanym wdrożeniu systemów pilotażowych m.in. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Chile i na Łotwie wrocławska spółka planuje zwiększyć swoją aktywność na rynku amerykańskim. We wtorek informowała o rozpoczęciu działalności w nowym dla spółki segmencie rynku oświetlenia wewnętrznego. – List intencyjny podpisany z amerykańską firmą SunView LED jest dla nas podwójnie ważny. Po pierwsze zaczynamy projekt w kolejnym po Chile kraju położonym poza kontynentem europejskim. Po drugie realizujemy przedsięwzięcie zakładające modernizację oświetlenia wewnętrznego. Wiążemy z tym faktem pozytywne prognozy dla sprzedaży krajowej i zagranicznej – podkreśla Andrzej Lis, wiceprezes Apanetu.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Pierwszy raz w historii Swatch zanotował stratę w pierwszym półroczu

AktualnościWiadomości

Johnson wyrzuca Huawei z budowy brytyjskiej sieci 5G

AktualnościWiadomości

Tak będzie wyglądać nowa fabryka Tesli pod Berlinem

AktualnościWiadomości

Ile jesteśmy skłonni wydać na city break i gdzie najchętniej jedziemy?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: