Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGospodarkaWiadomości

ARP chce kupić Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych

 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, złożyła Syndykowi wiążącą ofertę zakupu majątku składającego się na zorganizowaną część przedsiębiorstwa Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych w upadłości.
W tym celu ARP S.A. wykorzysta spółkę celową (SPV), która będzie funkcjonowała pod nazwą Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach.
Oferta złożona Syndykowi gwarantuje zachowanie integralności nabytego majątku KKSM oraz poniesienie nakładów na niezbędne inwestycje i kapitał obrotowy wymagane do restrukturyzacji, kontynuacji działalności i rozwoju przedsiębiorstwa. Projekt będzie finansowany ze środków ARP S.A.
ARP traktuje nabycie KKSM jako inwestycję długoterminową. Jednym z trzech równorzędnych filarów strategii ARP w perspektywie 2020 roku jest restrukturyzacja. W tym zakresie ARP ma unikalne kompetencje. Od początku działalności Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zaangażowana i nadal angażuje się w restrukturyzację wielu firm. ARP S.A. zależy, aby tak ważny dla regionu podmiot gospodarczy, jakim przez lata były Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych, odzyskał finansową stabilność i mógł dynamicznie rozwijać się w przyszłości.

W ramach KKSM funkcjonują trzy kopalnie kruszywa, zlokalizowane na terenie województwa świętokrzyskiego: Jaźwica, Laskowa Góra, Winna, których łączne zasoby geologiczne kruszywa wynoszą ok. 70 mln ton. Do KKSM należy również kopalnia piasku Nieświn II.

Polecane artykuły
AktualnościDebata ManageraWiadomości

Chmura obliczeniowa

AktualnościWiadomości

Lufthansa zanotowała ponad 2 miliardy euro strat

AktualnościWiadomości

Zanieczyszczenie powietrza wraca do poziomów sprzed pandemii

AktualnościWiadomości

Czego potrzebują scale-upy, aby jeszcze szybciej rosnąć i zmienić świat?

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: