Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościPodróżeWiadomości

Wakacje dla osób zaszczepionych i rekonwalescentów – kierunki

 

Koniec z obowiązkowymi testami lub dniami kwarantanny dla osób zaszczepionych lub osób, które przeżyły infekcję koronową : obecnie kilka krajów przestrzega tej zasady.

Istnieją oznaki interesującego rozwoju w podróżach międzynarodowych : każdy, kto został już zaszczepiony przeciwko koronawirusowi lub przeżył infekcję w sposób możliwy do zweryfikowania, może ponownie przekroczyć granicę bez żadnych wymagań, takich jak obowiązkowe testy lub kwarantanna. Podczas gdy w Unii Europejskiej (UE) wciąż dyskutuje się o przepustce szczepień dla podróżnych, kilka krajów i celów podróży już opracowało fakty. Przegląd:

Madera

Na popularnej wyspie wakacyjnej na Atlantyku podróżni, którzy są już w pełni zaszczepieni, nie muszą przedstawiać negatywnego testu PCR. Według biura turystycznego świadectwo szczepień musi być w języku angielskim i zawierać ważne informacje, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia, rodzaj szczepionki i data szczepienia. Test nie jest również wymagany dla osób, które przeszły już infekcję koronową w ciągu ostatnich 90 dni i które mogą to udowodnić zaświadczeniem lekarskim. Wszyscy inni odwiedzający wyspę muszą nadal przedstawić negatywny test PCR.

Estonia

Każdy, kto został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi w ciągu ostatnich sześciu miesięcy lub w widoczny sposób wyzdrowiał z Covid-19, może ponownie wjechać bez ograniczeń, takich jak obowiązkowy test. Jest to określone w obowiązujących przepisach wjazdowych. W obu przypadkach należy przedstawić dowody medyczne, które można znaleźć w informacjach dotyczących podróży i bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych (AA) Estonii.

Rumunia

Również w tym kraju zniesiono obowiązek przeprowadzania testów w przypadku podróżnych, którzy zostali zaszczepieni w sposób potwierdzający lub wyzdrowieli z korony w ciągu ostatnich 90 dni. Według AA drugą dawkę szczepionki trzeba było podać co najmniej 10 dni przed wjazdem do Rumunii. Jeśli infekcja zostanie przezwyciężona, od wyniku testu do wejścia musi minąć co najmniej 14 dni.

Kolejka linowa nad Tbilisi: Gruzja pozwala podróżnym zaszczepionym przeciwko koronawirusowi wjechać do kraju bez dalszych ograniczeń
                                      Kolejka linowa nad Tbilisi:  Gruzja pozwala podróżnym zaszczepionym przeciwko koronawirusowi wjechać do kraju bez dalszych ograniczeń

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Australia uchwala kontrowersyjną ustawę medialną

AktualnościPracaWiadomości

323 tys. osób nie pracowało przez pandemię w czwartym kwartale 2020 r.

AktualnościFinanseWiadomości

Szef McKinsey, Kevin Sneader, stracił pracę

AktualnościITWiadomości

Wyzwania i szanse cyfrowej transformacji w ciągu ostatnich lat

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: