Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościPracaWiadomości

W USA szefowie płacą pracownikom, aby przenieśli się bliżej biur

Firmy przywracają świadczenia z tytułu relokacji, płacąc pracownikom za ponowne przemieszczanie się po kraju i na całym świecie, co jest oznaką tego, jak bardzo szefowie naprawdę chcą pracowników z powrotem w biurze. Według platformy rekrutacyjnej Indeed.com, oferty pracy w Stanach Zjednoczonych, które wspominają o korzyściach związanych z relokacją, wzrosły o prawie 75% w lutym, ostatnim dostępnym miesiącu, w porównaniu z poprzednim rokiem. W serwisie ZipRecruiter liczba ogłoszeń o pracę, które zachęcają do pieniędzy na relokację, podwoiła się do 3,8 miliona, po tym jak w 2020 roku spadła poniżej dwóch milionów.

Wśród dużych firm Colgate-Palmolive Co. i Walmart Inc. powiedziały niektórym nowo zatrudnionym, że muszą mieszkać w pobliżu biura i pojawiać się kilka razy w tygodniu — i są skłonne zapłacić im za przeprowadzkę. Kierownictwo mówi, że niektórzy pracodawcy pokryli również koszty przeniesienia pracowników zdalnych zatrudnionych podczas pandemii z powrotem na miejsce.

Nacisk pokazuje, że firmy, duże i małe, wierzą, że pracownicy lepiej pracują w biurach. I są gotowi zapłacić znaczne sumy za zebranie się pracowników. To także nowy moment w sposobie, w jaki firmy myślą o pracy zdalnej, która odchodzi w zapomnienie . Dla wielu dyrektorów koszty poniesione teraz w celu sprowadzenia ludzi z powrotem na miejsce zwrócą się.

Kiedy Hyalker L. Amaral rozmawiał o potencjalnej ofercie pracy w branży farmaceutycznej w rejonie Chicago, firma zdecydowała się na premię wystarczającą na pokrycie kosztów jego przeprowadzki z Cambridge w stanie Massachusetts. Powiedział, że dodatkowe fundusze pomogły mu ugruntować decyzję o objąć stanowisko starszego kierownika marketingu onkologicznego.

Premia za pracę osobistą

Pomoc w relokacji może wahać się od ryczałtu w wysokości kilku tysięcy dolarów, przez pakiety pełnych usług, które obejmują pakowanie i wysyłkę rzeczy gospodarstwa domowego i samochodów, do kilkumiesięcznego opłacanego czynszu w mieszkaniach korporacyjnych. Przed pandemią świadczenia z tytułu relokacji były skąpe niż w latach 90., kiedy więcej firm finansowało zaliczki dla pracowników, którzy się przeprowadzili, lub opłacało prowizje brokerskie związane z zakupem nowego domu w nowym mieście.

Teraz, po wieloletniej przerwie związanej z pandemią, wielu pracodawców resetuje budżety relokacyjne na poziomie sprzed pandemii, jak twierdzą firmy przeprowadzkowe i zewnętrzne firmy logistyczne, które pomagają pracownikom w relokacji.

Według firmy ARC Relocation, która współpracuje z firmami w zakresie relokacji pracowników, koszt przeprowadzki nowego pracownika waha się obecnie średnio od 19 000 USD dla najemcy do 72 000 USD dla właściciela domu. Obecni pracownicy, którzy przenoszą się na nowe stanowiska wewnętrzne, są zwykle bardziej kosztowni – od 24 000 USD dla najemcy do 97 000 USD dla właściciela domu – w zależności od stażu pracy pracownika.

Firma Chevron Corp. niedawno rozszerzyła korzyści związane z relokacją dla nowych pracowników — powiedziała Rhonda Morris, dyrektor ds. zasobów ludzkich. Niektóre lokalizacje firmy Chevron okazały się trudne do znalezienia lokalnych talentów ze względu na napięty rynek pracy, w tym rafinerie w Kalifornii, obszary produkcji ropy i gazu w Kolorado i Nowym Meksyku oraz dział energii odnawialnej firmy w Ames w stanie Iowa. firma.

Appian Corp. , firma zajmująca się przetwarzaniem w chmurze z siedzibą w McLean w stanie Wirginia, rozszerzyła pomoc w relokacji poza nowo zatrudnionych pracowników, którzy dołączyli zdalnie w ciągu ostatnich trzech lat. W zeszłym roku Appian zapłacił za przeprowadzkę 109 osób do Wirginii, aw tym roku z pakietu relokacyjnego skorzystało kolejnych 15 pracowników.

„Nadal wierzymy w pracę osobistą. A dla tych, którzy chcą pracować w ten sposób, byliśmy gotowi ułatwić to za pomocą opłaty relokacyjnej” – powiedział Matt Calkins, dyrektor naczelny Appian. Duy Hoang, inżynier ds. nowych rozwiązań w firmie Appian, przyjął ryczałt na pokrycie kosztów przeprowadzki do Falls Church w Wirginii z Pittsburgha, gdzie studiował na Carnegie Mellon University.

„Fajnie było zobaczyć premię za relokację już w ofercie” — powiedział. „Naprawdę lubię pracować osobiście, obracając się tuż obok mnie i tam jest kolega z zespołu”. Inna praca, którą pan Hoang rozważał, oferowała mu bogatsze świadczenia związane z przeprowadzką, więc wynegocjował z Appianem więcej pieniędzy na przeprowadzkę.

Rosną wydatki na relokacje

Liczba relokacji firm spadała, zanim pandemia wstrzymała działalność. Gdy ograniczenia Covid-19 zostały złagodzone, zaoferowano pomoc w relokacji w przypadku niektórych prac, które normalnie nie dawałyby takich korzyści, takich jak zarządzanie restauracją, a nawet praca w kasynie. 

Korzyści z relokacji dla pracowników umysłowych pozostawały w tyle aż do niedawna, ponieważ coraz więcej firm nalegało na powrót pracowników do biur, a liczba ofert pracy zdalnej spadła .

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Atlas Van Lines Inc., w ubiegłym roku liczba relokacji pracowników wzrosła bardziej, niż większość firm się spodziewała. Budżety na relokacje również wzrosły i przewiduje się, że w 2023 r. ponownie wzrosną w przypadku ponad połowy z 584 niedawno przebadanych firm.

Relokacje do USA z innych krajów powróciły do ​​poziomu sprzed pandemii, powiedział Andy Conduit-Turner, dyrektor ds. możliwości i rozwoju rozwiązań w Cartus, firmie zarządzającej relokacjami. Dodał, że krajowe ruchy na stanowiska w miejscach takich jak Wielka Brytania i Indie również wracają do normy.

Poszukiwani pracownicy, którzy są proszeni o relokację, mają przewagę negocjacyjną w celu pokrycia kosztów na rynku, na którym nadal istnieje praca zdalna, powiedziała Alexandra Carter, dyrektor Kliniki Mediacji w Columbia Law School i autorka książki o negocjacjach.

Niezależnie od formy pomocy, od kwot ryczałtowych po płatne opłaty maklerskie, pieniądze wydawane przez firmę są uważane za część podlegającego opodatkowaniu dochodu pracownika, co może zwiększyć zobowiązanie podatkowe tego pracownika. Dodała, że ​​warto poprosić firmę o zrekompensowanie uderzenia podatkowego poprzez przekazanie dodatkowych pieniędzy, które pracownik byłby winien Urzędowi Skarbowemu.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły