Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

GospodarkaMotoryzacja

W USA samochody sprzedają się jak świeże bułki

 

BMW goni Teslę
W segmencie sprzedaży aut elektrycznych w USA wyniki bawarskiego koncernu i jego nowego produktu BMW i3 wyglądają na razie skromnie.  Sprzedano „zaledwie” 1025 sztuk monachijskiego cacka, tymczasem ulubiony przez Amerykanów Ford F-Series sprzedał się w liczbie 70 tys. W tyle znajdują się tez inni producenci jak Fiat czy Honda.  Na uwagę zasługuje jednak fakt, że wszyscy trzej niemieccy producenci w sierpniu, jak nigdy w historii  sprzedało w USA rekordową liczbę samochodów. Audi osiągnął wzrost o 22 procent to jest sprzedaż  17.100 pojazdów.  Jak się chwalę amerykańscy dealerzy Audi samochody tej marki sprzedane są już zanim trafia do salonów. Na czele sprzedaży znajdują się modele Q7.
Mercedes tez zanotował wzrost sprzedaży w USA o 9.4 procenta co przełożyło się na liczbę ponad 27 tys. sprzedanych aut. Najsłabiej wyglądają wyniki Volkswagena, który nadal notuje spadki sprzedaży, ostatnio o 13 procent.
W ostatnich miesiącach niespodziewanie Amerykanie nabyli dużą ilość samochodów głównie dzięki oferowanym przez dealerów rabatom oraz spadkowi ceny benzyny, która jest najtańsza od wielu lat.
I tak liczba sprzedanych samochodów w USA przekroczyła 1.6 miliona pojazdów, tymczasem u naszych zachodnich sąsiadów sprzedano „zaledwie” 213 tys. samochodów.

Polecane artykuły
AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Rusza przedsprzedaż nowej Toyoty Yaris w Polsce. Ceny od 58 900 zł

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Rynek motoryzacyjny pod silnym wpływem koronawirusa – czego możemy się spodziewać w Polsce i na świecie? (raport)

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Dynamiczne, zwinne i elektryczne: Audi przedstawia koncepcję napędu dla modeli e-tron S

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Ponad 9 tys. elektrycznych aut na drogach

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: