Artykuł miesiąca: Dom Opiekuńczych Skrzydeł - pamiętaj o 1% podatku KRS 630706.

AktualnościITTechnologieWiadomości

W poszukiwaniu komputerowego ideału

 

Jeśli chodzi o właściwości komputerów, dla 85% Polaków najważniejsza jest duża wydajność. Ponadto cenimy sobie długi czas działania baterii. Co ciekawe, aż 65% z nas chciałoby pracować na komputerze wyposażonym w ekran dotykowy.

Eksperci prognozują, że przyszłość rynku komputerów mobilnych należy do hybryd. Mowa o urządzeniach łączących wydajność notebooka z wygodą, którą daje tablet. Aż 55% ankietowanych, kiedy miałoby do wyboru tradycyjny laptop i taki, który można wykorzystywać jako tablet, wybrałoby właśnie urządzenie 2 w 1 – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Intel. Co więcej, aż 77% respondentów sądzi, że tradycyjne notebooki i komputery stacjonarne mogą zostać zastąpione w codziennym użyciu przez laptopy z odłączanymi lub obracanymi ekranami dotykowymi.

„Urządzeń 2 w 1 będziemy używać jako notebooków, kiedy np. redagujemy tekst bądź korzystamy z arkusza kalkulacyjnego. Natomiast z funkcji tabletu skorzystamy, oglądając wideo, czytając czy przeglądając internet” – mówi serwisowi infoWire.pl Krzysztof Janicki z firmy Intel. Co ważne, produkty te są dostępne w cenach zbliżonych do cen tradycyjnych laptopów – od 1300 zł.

„Rynek w tej chwili oferuje sprzęt wysokiej jakości. Obecne modele komputerów są ponaddwukrotnie szybsze, mają dłuższy czas pracy baterii i są znacznie lżejsze od tych sprzed np. czterech lat” – zauważa ekspert. Początek roku szkolnego sprzyja wypuszczaniu nowości, dlatego jest to dobry czas na kupno nowego urządzenia.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Prokurator generalny oskarża Trumpa za oszustwo

AktualnościWiadomości

Samochodowy bilans 2021 roku – jakie pojazdy były najpopularniejsze?

AktualnościITWiadomości

Sprawdź, która rola w IT jest dla Ciebie.

AktualnościITWiadomości

Ataki cybernetyczne są największym zmartwieniem firm

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: