Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Toyota podnosi roczną prognozę po skoku zysków

Po minionym kwartale największa na świecie firma samochodowa Toyota zwiększyła swoje plany zysków na cały rok, pomimo licznych problemów w swoich spółkach zależnych. Jak ogłosiła we wtorek Toyota, Japończycy spodziewają się rocznego zysku operacyjnego na poziomie 4,9 biliona jenów (30,7 miliarda euro). Do tej pory przeznaczyli jedynie 4,5 biliona dolarów. Analitycy spodziewali się wcześniej jedynie 4,7 biliona. Konkluzja jest taka, że ​​w formie zysku powinno teraz pozostać 4,5 biliona jenów. To o 550 miliardów jenów więcej, niż wcześniej oczekiwało kierownictwo.

Toyota boryka się obecnie z pewnymi trudnościami. W grudniu spółka zależna Daihatsu wstrzymała wszystkie dostawy pojazdów, ponieważ w kilkudziesięciu modelach wykryto nowe nieprawidłowości po tym, jak już wiosną wykryto problemy z panelami drzwi i testy zderzenia bocznego. Na ważnym rynku amerykańskim firma wycofała milion pojazdów Toyoty i Lexusa z powodu problemów z poduszkami powietrznymi . Ze względu na nieprawidłowości w testach wydajności silników, pod koniec stycznia firma wstrzymała także dostawy niektórych modeli z silnikiem Diesla.

W spółce zależnej Hino zajmującej się ciężarówkami pojawiają się kłopoty z powodu nieprawidłowych danych dotyczących gazów spalinowych i zużycia paliwa. Dyrektor generalny Toyoty, Koji Sato (54 l.), pełniący tę funkcję od zeszłego roku, chce teraz w połowie lutego przedstawić plany dotyczące tego, w jaki sposób firma chciałaby zająć się wieloma placami budowy i obsłużyć je.

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: