Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

Aktualnoście-commerceITWiadomości

Szef Delivery Hero Östberg zasiądzie w radzie nadzorczej Zalando

Berlińskie firmy e-commerce nawiązują teraz ze sobą coraz ściślejsze  kontakty. Niklas Östberg, dyrektor generalny grupy Dax Delivery Hero, znanej głównie z dostaw żywności, zostanie członkiem rady nadzorczej Zalando, podał internetowy sprzedawca odzieży we czwartek. Östberg ma zostać wybrany przez akcjonariuszy na cyfrowym walnym zgromadzeniu firmy 19 maja.

W radzie nadzorczej zająłby miejsce obecnego od pięciu lat Duńczyka Jørgena Madsena Lindemanna, który nie ubiega się o kolejną kadencję. Ma to na celu przeniesienie Östberga na jedno z miejsc udziałowców. Ale to nie ma nic wspólnego z własnymi udziałami Östberga w Zalando, powiedział rzecznik Zalando. Zamiast tego komisja nominacyjna Rady Nadzorczej wybrała go ze względu na jego umiejętności.

Östberg czerpie z doświadczenia Delivery Hero na wielu rynkach, na których działa również Zalando – zacytowała przewodnicząca rady nadzorczej Cristina Stenbeck. „Pod kierownictwem Niklasa, Delivery Hero był w stanie szybko się rozwijać i stale tworzyć wartość” – powiedziała – między innymi dzięki udanej adaptacji do rynków międzynarodowych. Wspomniała również o sprytnej alokacji kapitału i skutecznej strategii przyciągania nowych talentów do firmy. Rada nadzorcza jest zatem przekonana, że ​​wzbogaci ona organ nadzorczy.

41-letni szef Delivery Hero urodził się w Szwecji. W 2011 roku założył grupę, która obecnie dostarcza żywność do ponad 40 krajów. W niektórych regionach kierowcy firmy dostarczają teraz również artykuły do ​​supermarketów na codzienne potrzeby ze specjalnych mikromagazynów w centrach miast, tzw. D-Martów. Przy całej swojej działalności Delivery Hero osiągnęła w zeszłym roku sprzedaż w wysokości 2,8 miliarda euro. Jak dotąd firma nie osiągnęła zysku – w przeciwieństwie do Zalando, które wypracowało zysk w wysokości 226 mln euro przy obrotach w wysokości 8 mld euro.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły