Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Szef Aston Martin Palmer na wylocie z firmy

 

Brytyjski producent samochodów luksusowych Aston Martin planuje w tym tygodniu dokonać zmiany na stanowisku CEO.  Palmer, który jest szefem firmy od 2014 r., ma być zastąpiony  przez Tobiasa Moersa, szefa marki samochodów sportowych AMG Mercedes.

Moers kieruje AMG od października 2013 r. i osiągnął ogromny sukces w produkcji samochodów sportowych “performance” Mercedesa.  Pod jego kierownictwem AMG przekształcił się z czystego tunera Mercedesa w markę wysokiej wydajności, bardziej niezależną od spółki macierzystej. Na przykład Moers był odpowiedzialny za projekt GT, samochodu sportowego Gran Turismo opracowany niezależnie przez AMG, który od 2018 r. jest także sprzedawany w wersji czterodrzwiowej.

Aston Martin planuje ogłosić tę informację  we wtorek. Producent potwierdził w gazecie FT, że zespół zarządzający jest obecnie „sprawdzany”. Palmer odmówił gazecie komentarzy  i nie napisał nic na na Twitterze, gdzie zawsze zamieszcza krótkie wiadomości.

Palmer jest związany z Aston Martin od 2014 roku i początkowo udało mu się ożywić niedomagającą ale znakomita markę. Jednak od czasu pierwszej oferty publicznej w 2018 roku sytuacja znów się pogorszyła. Spadające wyniki sprzedaży i ogromne inwestycje w nowy pojazd terenowy DBX  spowodowały, że w ubiegłym roku odnotowano stratę przed opodatkowaniem w wysokości 104 mln GBP (równowartość około 123 mln EUR).

Spadek cen akcji

Dlatego brytyjski producent samochodów pilnie potrzebuje pieniędzy. W styczniu producent legendarnego samochodu Jamesa Bonda otrzymał zastrzyk w wysokości 540 milionów funtów od konsorcjum kierowanego przez kanadyjskiego miliardera Formuły 1 Lawrence’a Strolla, który jest teraz również dyrektorem zarządu. W lutym firma zebrała dodatkowe pieniądze poprzez podwyższenie kapitału. W kwietniu szwajcarski miliarder Ernesto Bertarelli również pozyskał 3,4 procent, a tym samym wsparł firmę kolejnymi 8,06 miliardami dolarów.

Pandemia pogłębia problemy spółki. Ze względu na zatrzymanie produkcji i gwałtownie spadającą sprzedaż  straty znacznie wzrosły w pierwszym kwartale.

mg / dpa-afx, rtr

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Rozpoczęła się wojna rabatowa w branży motoryzacyjnej

AktualnościWiadomości

Nastroje klientów na rynku motoryzacyjnym stopniowo się poprawiają

AktualnościWiadomości

Turystyka na skraju zapaści

AktualnościWiadomości

Pierwsze latające taksówki już za dwa lata

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: