Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościWiadomości

Check Point Endpoint Security czołowym rozwiązaniem antywirusowym dla przedsiębiorstw

 

Endpoint Security, autorskie rozwiązanie antywirusowe firmy Check Point, zostało uznane przez polskie laboratorium testowe AVLab, za czołowe oprogramowanie zapewniające pełną ochronę przed atakami bezplikowymi, ransomware i makrowirusami. Endpoint Security zdobyło maksymalną ilość punktów w trzech testowanych kategoriach.

– Trendy w cyber-zagrożeniach na rok 2020 podkreślają potrzebę inwestowania w rozwiązania, które pozwolą na szczegółowe raportowanie istotnych zmian w systemach i sieciach. Przedsiębiorstwa muszą zrozumieć ryzyko i zacząć chronić się przed atakami proaktywnie, a także łagodzić skutki ewentualnych ataków. – mówi Adrian Ścibor, założyciel AVLab. – Firmy powinny rozważyć współpracę z doświadczonym dostawcą usług bezpieczeństwa, który pomoże im zabezpieczyć systemy IT przed współczesnymi cyberatakami.

Zdaniem AVLab, Check Point Endpoint Security – stosując dogłębną analizę złośliwego kodu – może zagwarantować, że pracownik otworzy bezpieczną wersję pliku (zweryfikowaną pod kątem bezpieczeństwa) podczas pobierania i przeglądania dokumentów z Internetu. Rozwiązanie wykrywa podejrzaną aktywność sieciową generowaną przez zainfekowane urządzenia oraz sprawnie blokuje próby wydostania się wrażliwych danych poza obszar organizacji. W sytuacji zagrożenia generuje interaktywne raporty pozwalające poznać przyczynę źródłową ataku, punkty wejścia złośliwego oprogramowania oraz zakres szkód. Umożliwia to podjęcie natychmiastowych działań naprawczych i ogranicza rozprzestrzenienie się złośliwego oprogramowania w firmowej sieci.

Rozwiązanie Check Point Endpoint Security z powodzeniem poradziło sobie z wielopoziomowymi próbami ataków, otrzymując maksymalną liczbę punktów oraz rekomendacje BEST +++ w kategoriach ochrony przed złośliwymi dokumentami Office, ochrony przed zaszyfrowaniem danych – zablokowanie zagrożeń in the wild oraz ochrony przed atakami bezplikowymi .

AVLab to polska niezależna organizacja, specjalizująca się w testach bezpieczeństwa, które przeprowadzane są w warunkach zbliżonych do rzeczywistości. AVLab (Check Lab), zostało pod koniec 2019 roku uznane za jedno z pięciu najbardziej rzetelnych laboratoriów testowych w Europie i jedno z czterech najpopularniejszych laboratoriów wśród czytelników AV-Comparatives, będąc jednocześnie najmłodszą z czołowych instytucji badawczych.

Pełne wyniki testów oprogramowania antywirusowego 2020 dostępne są na stronie AVLab.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Kawior made in Poland

AktualnościDebata ManageraWiadomości

ERP na miarę XXI w.

AktualnościWiadomości

Kierunki rozwoju ERP

AktualnościWiadomości

Biznes potrzebuje AI

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: