Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

Ekskluzywne rejsy i hotele, droga odzież, buty czy perfumy – światowy rynek dóbr luksusowych kwitnie. Rosnący popyt w Azji pobudza handel towarami luksusowymi i ekskluzywnymi doświadczeniami. Według badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Bain & Company i włoskie stowarzyszenie dóbr luksusowych Fondazione Altagamma, oczekuje się, że światowy rynek dóbr luksusowych wzrośnie w tym roku o 8–10 procent, osiągając rekordową wartość 1,5 biliona euro.

W szczególności znacznie wzrosła sprzedaż luksusowych atrakcji, takich jak ekskluzywne rejsy i hotele, stwierdził Bain. Znacząco wzrósł także popyt na samochody luksusowe. Oczekuje się , że sprzedaż w podstawowym segmencie osobistych dóbr luksusowych – drogiej odzieży, obuwia, perfum i biżuterii – wzrośnie do końca roku o 4 procent, do 362 miliardów euro. Istnieją jednak oznaki spowolnienia wzrostu w tym segmencie. Oczekuje się, że w przyszłym roku jedna trzecia marek ulegnie stagnacji lub skurczy się.

Wiatr w żagle dla branży w dalszym ciągu pochodzi z Azji . Z badania wynika, że ​​popyt wzrósł o 9 proc. w Chinach, o 8 proc. w Azji Południowo-Wschodniej i aż o 17 proc. w Japonii. W Japonii „biznes luksusowy kwitnie, napędzany zarówno lojalnymi lokalnymi klientami, jak i napływem turystów ze względu na słaby jen”.

W Europie sprzedaż z turystyki luksusowej niemal powróciła do poziomu sprzed pandemii. Bain i Fondazione Altagamma spodziewają się, że rynek osobistych dóbr luksusowych wzrośnie o 7 procent, do 102 miliardów euro. Z kolei w Ameryce oczekuje się spadku obrotów o 8 procent, do 101 miliardów euro. „Klienci towarów luksusowych w tym kraju nadal dokonują znacznych zakupów, ale konsumują głównie za granicą, ponieważ mocny dolar amerykański zachęca do zakupów za granicą ze względu na różnice cenowe”.

Polecane artykuły
Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

AktualnościWiadomościZdrowie

Przemysłowe tomografy komputerowe — nowe standardy kontroli jakości w przemyśle

AktualnościChinyEnergiaWiadomości

Chiny instalują znacznie więcej modułów słonecznych

AktualnościWiadomości

Weight Watchers traci Oprah Winfrey – akcje gwałtownie spadają

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: