Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Światowe Forum Ekonomiczne i jego założyciel pozwani za dyskryminację

Były pracownik Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) pozwał szwajcarską organizację non-profit oraz jej założyciela i prezesa Klausa Schwaba (86 l.) za dyskryminację w miejscu pracy. Jak donosi „Financial Times” WEF, który jest gospodarzem corocznego spotkania międzynarodowej elity biznesu w Davos, jest oskarżany o dyskryminację kobiet i osób kolorowych (PoC).

Topaz Smith , była pracownica, twierdzi, że przez prawie dwa lata pracy na forum forum odmówiło jej możliwości zawodowych ze względu na rasę i płeć. Z pozwu złożonego w poniedziałek w Nowym Jorku wynika, że ​​forum narusza przepisy antydyskryminacyjne i stwarza wrogą atmosferę wobec niektórych grup pracowników. Smith w swoich zarzutach podaje, że biały menedżer kazał jej postrzegać swojego szefa, który również był biały, jako „pana”. Ponadto ważne spotkania na konferencji będą przydzielane wyłącznie osobom rasy białej.

Smith powiedziała, że ​​została zwolniona w lutym po urodzeniu dziecka. Forum zastąpiło ją „białą pracownicą niebędącą w ciąży” podczas jej urlopu macierzyńskiego. „Już dawno nadszedł czas, aby Forum i pan Schwab zostali pociągnięci do odpowiedzialności za swój odrażający wzorzec seksualizacji i uprzedmiotowienia kobiet” – stwierdził w oświadczeniu prawnik Topazu Valdi Licul , partner w kancelarii prawnej Wigdor. „Forum i pan Schwab powinni zrozumieć, że taka dyskryminacja nie jest prawnie uzasadniona w Stanach Zjednoczonych”.

WEF odpowiedział na pozew: „To rozczarowujące, że stawiane są tak fałszywe zarzuty”. Teraz, gdy sprawy toczą się w sądzie, forum jest pewne, że zarzuty zostaną udowodnione. Pozew jest następstwem wcześniejszych zarzutów dotyczących dyskryminacji i molestowania seksualnego w tej organizacji non-profit. Schwab, założyciel forum, powiedział w maju, że ustąpi ze stanowiska przewodniczącego wykonawczego organizacji i obejmie nową rolę przewodniczącego rady nadzorczej WEF.

W zeszłym miesiącu dziennik „Wall Street Journal” opublikował artykuł zawierający liczne zarzuty dotyczące molestowania i dyskryminacji pracowników. Podczas dorocznej konferencji młode pracownice często były narażone na niechciane awanse. Z zarzutów wynika, że ​​organizacja non-profit nie zrobiła wiele, aby powstrzymać to zachowanie. W oświadczeniu dla WSJ forum stwierdziło, że artykuł „fałszywie przedstawia organizację, kulturę i współpracowników, w tym naszego założyciela”.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomościZarządzanie

Co motywuje wielu dyrektorów generalnych, takich jak Elon Musk?

AktualnościITTechnologieWiadomości

Chipowy gigant TSMC zaskakuje skokiem zysków

AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Sprzedaż samochodów w Europie na najwyższym poziomie od pięciu lat

AktualnościFinanseWiadomości

Capital One przekaże 265 miliardów dolarów, aby zostać liderem kart kredytowych

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły