Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościWiadomości

Startup TuPrawnik.pl z prestiżową nagrodą ekspertów

Twórcy serwisu TuPrawnik.pl otrzymali właśnie nagrodę w kategorii Startup podczas FinTech & InsurTech Digital Congress. TuPrawnik.pl to platforma, dzięki której można szybko i bezpiecznie skontaktować się z odpowiednim specjalistą i zlecić mu przygotowanie porady prawnej. Niedawno innowacyjna firma, która jako pierwsza przeniosła usługi prawnicze w świat cyfrowy, rozpoczęła współpracę z PKO Bankiem Polskim, przy projekcie e-prawnik.

Cyfryzacja wkracza w każdą dziedzinę życia. Możliwość płatności telefonem czy założenie firmy całkowicie przez internet, stały się już standardem. Dotychczas obszarem niezagospodarowanym przez nowe technologie była branża prawnicza. Pierwsze kroki stawia tu serwis TuPrawnik.pl. Właśnie został wyróżniony prestiżową nagrodą FinTech & InsurTech Awards w kategorii Startup, która wybiera najciekawsze rozwiązania technologiczne dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego. Firmę doceniono między innymi za współpracę i wspólny projekt z największym bankiem w Polsce – czyli uruchomioną niedawno usługę e-prawnik, skierowaną do klientów PKO Banku Polskiego z sektora MŚP.

PKO Bank Polski zmienia się w kierunku firmy technologicznej z licencją bankową, a współpraca ze startupami i innowacyjnymi firmami pozwala nam budować sieć usług dodanych dla klientów. Chcemy, aby klienci PKO Banku Polskiego zawsze mogli korzystać z produktów, które odpowiadają ich potrzebom. Nie będą wtedy musieli szukać alternatywnych rozwiązań poza bankiem. Jednym z takich rozwiązań jest narzędzie pozwalające na zdalne konsultacje prawne, opracowane przez startup TuPrawnik. Cieszę się, że potencjał rozwiązania został dostrzeżony również przez kapitułę konkursu –– mówi Adam Marciniak, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Znalezienie odpowiedniego prawnika nigdy nie było takie proste

Innowacyjna platforma łączy klientów z wysokiej jakości specjalistami w danej dziedzinie prawa. Wystarczy, że zainteresowany wypełni krótki wniosek opisujący problem. Zaszyfrowany materiał trafia do wybranych prawników, którzy specjalizują się w tej dziedzinie. Następnie klient otrzymuje propozycję usługi wraz z wyceną. Może również sprawdzić danego prawnika. Przed umieszczeniem w serwisie każdy ze specjalistów jest dokładnie weryfikowany, łącznie jest ich już ponad 300. Co ważne, znalezienie właściwego specjalisty jest całkowicie bezpłatne. Klient płaci dopiero, gdy wybierze już najlepszą ofertę. Na platformie znajdują się także pakiety najpopularniejszych, wystandaryzowanych usług prawnych, w stałej cenie, podzielonych na kategorie. Są skierowane zarówno do osób indywidualnych jak i firm.

– Stworzyliśmy TuPrawnik.pl, by umożliwić każdemu łatwy i szybki dostęp do profesjonalnej porady prawnej. Znalezienie specjalisty z konkretnej dziedziny zajmuje zwykle dużo czasu, a dodatkowo, nie zawsze znane są koszty usługi na samym początku, co utrudnia porównanie cen. W przypadku naszej platformy, prawnika specjalizującego się w konkretnym obszarze znajdzie algorytm, natomiast cenę usługi otrzymamy jeszcze przed podjęciem decyzji o wyborze danego eksperta. Co ważne, platforma ma otwarty charakter, więc oferowane ceny muszą być konkurencyjne – mówi Sławomir Siezieniewski, CEO TuPrawnik.pl.

Kolejne wyróżnienie dla prawniczego startupu

To nie pierwsze wyróżnienie dla firmy, która chce zrewolucjonizować rynek prawniczy w kraju. W ubiegłym roku serwis zakwalifikował się do MIT Enterprise Forum Poland – jednego z największych na polskim rynku akceleratorów dla startupów technologicznych, który powstał na podstawie koncepcji stworzonej w jednej z najbardziej znanych amerykańskich uczelni, Massachusetts Institute of Technology. Dzięki niemu twórcy portalu – doświadczeni prawnicy, pracujący dla renomowanych międzynarodowych kancelariach prawnych – uzyskali dostęp m.in. do zaplecza technologicznego i technicznego, laboratoriów, międzynarodowych ekspertów i mentorów. Prestiżowy program zakłada akcelerację w ścieżce ogólnej oraz w czterech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych. Serwis TuPrawnik.pl zakwalifikowany został do ścieżki Let’s Fintech with PKO Bank Polski organizowanej we współpracy z partnerem głównym programu. Jej efektem jest m.in. wdrożona dla klientów banku z sektora MŚP usługa e-prawnik.

– Mimo że oferta jest dostępna dla klientów banku dopiero od niecałych dwóch miesięcy, widzimy wyraźny wzrost zainteresowania sposobem poszukiwania usług prawnych. Wierzymy, że w przyszłości coraz więcej przedsiębiorców zacznie korzystać z cyfrowych ułatwień w codziennym funkcjonowaniu firm. Pozwala to bowiem zaoszczędzić sporo czasu i korzysta

jednocześnie z najwyższej jakości usług – mówi Marta Mierzyńska, Business Development Manager w TuPrawnik.pl.

Ubezpieczenie prawne na horyzoncie

Prawniczy startup jest jedyną firmą w Polsce, która oferuje tego typu usługi. Mimo że jeszcze nie ma konkurencji, założyciele nie mają zamiaru spocząć na laurach i planują dalszy rozwój.

– Odnotowujemy stały wzrost zainteresowania zarówno wśród przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Codziennie rejestrują się u nas także nowi adwokaci, radcowie prawni i doradcy podatkowy, którzy chcą świadczyć profesjonalne usługi za pośrednictwem naszej platformy. W przyszłości planujemy m.in. rozszerzyć ofertę o możliwość wykupienia „ubezpieczenia prawnego”. W praktyce będzie to wyglądało tak, że klient będzie mógł za określoną kwotę wykupić polisę, która pokryje koszty świadczenia pomocy prawnej, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Nową usługę planujemy wprowadzić razem z partnerem z branży ubezpieczeniowej – podsumowuje Sławomir Siezieniewski.

FinTech & InsurTech Digital Congress to jedno z najważniejszych wydarzeń na temat rozwoju technologii sektora finansowego i ubezpieczeniowego w tej części Europy, na którym spotykają się eksperci i biznesmeni z całego świata. Pierwszy dzień kongresu kończy się galą i wręczeniem nagród
w konkursie FinTech & InsurTech Awards w wybranych kategoriach, m.in.: FinTech, InsurTech, Blockchain Technology, Best Payment Solution czy Start-up. Wśród laureatów ostatniej edycji znaleźli się m.in. TubaPay, Finiata, platforma blockchain Trudatum czy Dronn.

 

 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Najlepszym motorem motywacyjnym jest praca

AktualnościWiadomości

Katowice z roku na rok tracą mieszkańców

AktualnościWiadomości

Jakie 5 decyzji powinien podjąć w najbliższym czasie skuteczny przedsiębiorca?

AktualnościWiadomości

Internet przyczynia się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: