Artykuł miesiąca: Psychologia strategicznego przywództwa

AktualnościWiadomości

QLOCKTWO® – Jak się to wszystko zaczęło?

Prawdziwa przyjaźń zestawiona z pracowitością i pomysłowym geniuszem pomogła designerskiemu duetowi Marco Biegert i Andreas Funk ze Schwäbisch Gmünd (Niemcy) osiągnąć światowy sukces. Są oni pomysłodawcami słownego zegara QLOCKTWO. Idea stojąca za prezentowaniem czasu słowami jest równie niezwykła co błyskotliwa. Firma ‘Biegert & Funk’ została założona przez obu przyjaciół już w 1999 roku. Rozwijający się internet okazał się idealną siłą nośną i w krótkim czasie firma, oferująca usługi marketingowe oraz koncepcje designerskie i reklamowe, rozrosła się do 20 pracowników.

Słowny zegar – światowy sukces

Równolegle do prowadzenia swojego biznesu przyjaciele wciąż eksplorowali nowe pomysły. Entuzjastycznie podchodząc do pokazywania czasu i nowych technologii uważali, że ‘musi być możliwe przedstawienie czasu słowami zamiast wskazówek czy cyfr’. Po niezliczonych dyskusjach i kilku próbach stworzyli koncept znany dzisiaj w świecie wyświetlaczy czasu jako globalny fenomen QLOCKTWO. Podstawowa zasada jest prosta – jak to zwykle bywa w przypadku dobrych rzeczy. Podstawę tworzy matryca z pozornie przypadkowo zestawionymi 110 literami. Niemniej matryca zawiera słowa niezbędne by opisać godziny i 5-cio minutowe interwały. ‘It is twenty past nine’ czy ‘Es ist halb acht’. Za każdą z liter znajduje sie biały LED. Ponad to projektanci znaleźli sposób by pokazać minuty pomiędzy 5-cio minutowymi interwałami – dzięki czterem punktom LED w rogach kwadratowego zegara.

Długa droga do produktu

Reszta to już historia sukcesu opartego na ciężkiej pracy. Produkcja zaczęła się od zera w 2009 roku. Wszystkie elementy zostały dostarczone przez niemieckich dostawców, którzy musieli się zmierzyć z wysokimi standardami jakości dwóch perfekcjonistów. Bezkompromisowy standard premium stał się filarem filozofii firmy i w sposób znaczący przyczynił się do otrzymania wielu światowych wyróżnień w zakresie designu. Tylko w 2014 roku QLOCKTWO otrzymał cztery nagrody, w tym The iF Product Design Award, The Good Design Award oraz The Plus X Award za funkcjonalność i wzornictwo. Oprócz zegarów ściennych znanych jako QLOCKTWO Classic, dzisiaj na asortyment QLOCKTWO składają się także zegarki ręczne, dekoracyjne zegary stołowe z alarmem, QLOCKTWO Large o imponującym rozmiarze 90 x 90 cm jak i QLOCKTWO 180” o niewiarygodnym rozmiarze 180 x 180 cm. Wszystkie one są dostępne w ponad 20 językach, wielu kolorach i materiałach płyty frontowej, włączając unikatową rdzę czy szlachetne złoto. Na specjalne zamówienie produkowane są także unikalne modele reprezentujące ideę ‘czasu w słowach’, jak choćby monumentalny o rozmiarze 5 x 5 metrów i wadze 5,5 tony QLOCKTWO Gamundia na stacji kolejowej w Schwäbisch Gmünd. Firma zatrudnia obecnie ponad 40 osób i dystrybuuje swoje produkty na całym świecie. Produkcja jest zorganizowana na najwyższym profesjonalnym poziomie, a cały produkt jest składany in-house. 

Premiera na polskim rynku

Pod koniec maja QLOCKTWO wprowadzi język polski dla wybranych modeli zegarów ściennych QLOCKTWO Classic, QLOCKTWO Large oraz QLOCKTWO 180”. Zapraszamy do odwiedzenia wybranych punktów sprzedaży w całej Polsce.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Najlepszym motorem motywacyjnym jest praca

AktualnościWiadomości

Katowice z roku na rok tracą mieszkańców

AktualnościWiadomości

Jakie 5 decyzji powinien podjąć w najbliższym czasie skuteczny przedsiębiorca?

AktualnościWiadomości

Internet przyczynia się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: