Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościITWiadomości

Spotify jest wart 8.4 miliarda dolarów

 

Szwedzki serwis muzyczny Spotify,  otrzyma według doniesień mediów,  ogromny zastrzyk gotówki od inwestorów w wysokości 400 milionów dolarów. Cała firma według ostatnich szacunków jest warta ponad osiem miliardów dolarów, jak poinformował “New York Times”.
Według “Wall Street Journal” wartość spółki jest wieksza i wynosi  8,4 mld dolarów. Spotify jest liderem na rynku strumieniowego przesyłania muzyki, czyli usługi bezpośredniego odtwarzania muzyki z Internetu. Szwedzka firma ma około 60 milionów użytkowników, z czego około jedna czwarta płaci za korzystanie ze jej usług. Decyzja inwestorów o tak wysokim dofinansowaniu spółki ma swoje podłoże w rentowności i zwrocie z inwestycji. Otóż stopa zwrotu to pięć procent co w dzisiejszych czasach oznacza atrakcyjną stopę zwrotu.

Biznes streamingowy za chwilę będzie miał kolejnego wielkiego gracza na rynku. Niebawem ma się bowiem pojawić silny konkurent firmy mianowicie Apple. Już teraz Jabłko negocjuje z gwiazdami muzycznymi kontrakty i warunki współpracy. Rozmowy są prowadzone m.in. z Taylor Swiftem, zespołem Florence, Machine. Na rynku istniej a już i działają inni konkurenci Spotify tacy jak Tidal czy Jay-Z.
W maju 2014 roku Apple zakupiło spółkę Beats za trzy miliardy dolarów, produkującą profesjonalne słuchawki i music boxy.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Unikalna kolekcja okularów Omega

AktualnościWiadomości

Kredyt hipoteczny nadal osiągalny – nie tylko dla osób na etacie

AktualnościWiadomości

Jak pandemia wpłynęła na rynek alkoholi w Polsce?

AktualnościWiadomości

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: