Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościTechnologieWiadomości

Smartfon dla budowlańca 

Ciężko dziś wyobrazić sobie życie bez smartfona. Telefon i jego niekwestionowana funkcjonalność przydają się bowiem w wielu sytuacjach – to już od dawna nie jest tylko narzędzie do kontaktu. Wykonawcy zawodów z każdej branży także korzystają z telefonów, co czasem rodzi konieczność wyboru odpowiedniego urządzenia. Problem pojawia się natomiast, kiedy planujemy używać smartfona w naprawdę trudnych warunkach. Jaki więc powinien być smartfon dla osoby pracującej na budowie?

Smartfon dla budowlańca – jakie cechy powinien mieć?

W dzisiejszym artykule postaramy się wybrać smartfon dla budowlańca. Na co zwrócić uwagę kupując takie urządzenie? Przede wszystkim warto wybierać spośród modeli oferujących podniesiony stopień wytrzymałości. Na rynku jest sporo urządzeń mających certyfikaty militarne (potwierdzają dużą wytrzymałość) lub z obudowami odpornymi na zachlapanie i kurz. To spośród nich powinniśmy wybrać nasz smartfon.

Niestety, często oznacza to konieczność wybrania modelu z wyższej półki – rzadko kiedy producenci oferują wzmocnione i uszczelnione telefony za niewielką sumę.Rozwiązaniem może być jednak wybór urządzenia flagowej klasy, lecz sprzed kilku lat. To wciąż smartfony z bardzo dobrą wydajnością, które posiadają świetne aparaty do zdjęć niezłą baterię i szereg przydatnych funkcjonalności. Nierzadko w cenie dzisiejszego średniaka dostaniemy topowy smartfon poprzedniej generacji.

Mocna obudowa to podstawa, ale zwróć też uwagę na inne aspekty

Smartfon dla budowlańca musi mieć solidną obudowę. Niestety, dziś na rynku nie znajdziemy już modeli z wymiennymi obudowami. W razie usterki naprawa telefonu może być więc dość droga. Mając do wyrobu telefon ze szklanymi pleckami lub wykonanymi z tworzywa sztucznego, lepiej wybrać tę drugą opcję. Z pewnością na wytrzymałość wpływają też metalowa rama (korpus urządzenia) i front pokryty szkłem hartowanym Gorilla Glass.

Wybierając smartfon dla budowlańca nie zapominajmy też o tym, aby był funkcjonalny. Odblokowanie ekranu twarzą zamiast odcisku palca? To jedna z przydatnych opcji. Warto też znaleźć telefon z mocną latarką, funkcją poziomicy, a nawet miernikiem jakości powietrza – niektóre modele to oferują!

Najlepszy smartfon dla budowlańca musi być zarówno mocny w trakcie pracy, jak i funkcjonalny po pracy. Warto wybrać więc wydajne urządzenie z niezłym aparatem, czytelnym ekranem, czy głośnikami stereo. Dobra bateria i bezprzewodowe ładowanie będą też sporymi plusami.

Dobre zabezpieczenie smartfona dla budowlańca

Poza wyborem odpowiedniego urządzenia warto też zadbać o jego dodatkowe zabezpieczenie. Mowa o zaopatrzeniu się w porządne, markowe etui. Dobrze też od razu po zakupie nakleić na ekran szkło ochronne. W razie upadku, porysowania lub innej usterki wystarczy wtedy wymienić jeden z tych dodatków, smartfon powinien pozostać nienaruszony.

Można samodzielnie kupić te dodatki w Internecie lub powierzyć przyklejenie szkła ochronnego jednemu ze specjalistycznych zakładów GSM. Pamiętajmy też, aby w miarę możliwości dbać o telefon – wtedy nawet smartfon dla budowlańca przetrwa wiele lat.

Więcej możesz przeczytać na stronie MobileCick.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: