Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Rekordowy zysk Ferrari

Włoski producent luksusowych samochodów sportowych Ferrari osiągnął w ubiegłym roku rekordowe zyski w wysokości 939 mln euro – o 12,7 procent więcej niż w roku poprzednim. Wyniki za 2022 rok są „nadzwyczajne” – powiedział w czwartek producent samochodów z Maranello w północnych Włoszech.

Pod względem sprzedaży i zysków producent samochodów sportowych przekroczył oczekiwania analityków. Dlatego Vigna chce wypłacić swoim pracownikom najwyższą premię od lat. Według Bloomberga  około 5000 pracowników otrzyma w tym roku do 13 500 euro . To o 12,5 procent więcej niż przed rokiem.

W tym roku rywal Porsche chce zwiększyć zwrot do około 26 procent przy sprzedaży na poziomie 5,7 miliarda euro i do 1,5 miliarda euro EBIT. Ferrari planuje podwyżki cen. Udział w Mediolanie wzrósł po południu o 1,6 procent.

Według Ferrari nadal sprzedawało większość swoich pojazdów w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce. Jednak sprzedaż w Chinach, Hongkongu i na Tajwanie wzrosła szczególnie gwałtownie – o 72,6 procent. W związku z tym wzrost o 21,8 procent odnotowano również w Ameryce Północnej i Południowej.
więcej na ten tematFerrari słynie z mocnych i głośnych silników spalinowych, ale chce też w przyszłości przejść na e-mobilność. Zgodnie z planem strategicznym do 2026 r. 60 proc. produkowanych pojazdów ma być napędzanych napędami elektrycznymi lub hybrydowymi, a do 2030 r. 80 proc.

Pierwsze elektryczne Ferrari pojawi się w 2025 roku. Konkurenci Aston Martin i Lamborghini również ogłosili elektryczne supersamochody na ten rok; wyścig się rozpoczął. Jednak Ferrari niewiele zyska na transformacji. Producent samochodów sportowych wyraźnie przoduje, jeśli chodzi o silniki spalinowe 

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

7 korzyści z profesjonalnej obsługi kadrowo-płacowej dla Twojej firmy

AktualnościWiadomości

AI jako tłumacz: czy już nigdy nie będziemy musieli uczyć się języka?

AktualnościWiadomości

Spadające ceny samochodów elektrycznych powodują wzrost stawek leasingowych

AktualnościWiadomości

Europejscy producenci narzekają na niebezpieczne zabawki w Temu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: