Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGospodarkaWiadomości

Prąd i gaz od jednego sprzedawcy – czy będzie taniej?

 

Każdy z nas stara się oszczędzać na rachunkach domowych i szuka różnych sposobów, by były one jak najniższe. Jednym z rozwiązań jest kupowanie prądu i gazu od tego samego sprzedawcy w ramach oferty dual fuel. Mogą z niej skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Czy faktycznie się to opłaca?

Owszem. Dzięki temu, że kupujemy energię elektryczną i gaz w pakiecie, ceny są niższe, niż gdybyśmy otrzymywali rachunki od dwóch różnych sprzedawców. To, ile zaoszczędzimy, zależy rzecz jasna od naszego zużycia prądu i gazu. Szacuje się, że przeciętnie opłaty są mniejsze o 5–20%.

„Dla osoby, która mieszka w bloku i zużywa przez rok ok. 3 tys. kWh energii, oszczędność może być rzędu 200–300 zł rocznie. Oczywiście im zużywamy więcej, tym oszczędności będą większe. W firmach sięgają one tysięcy czy dziesiątków tysięcy złotych” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Grzegorz Szatkowski z firmy Energa.

W tej chwili z ofert dual fuel korzystają głównie klienci indywidualni. Wynika to z tego, że „przedsiębiorstwa i tak patrzą na każdy produkt osobno: oddzielnie wyceniają energię i oddzielnie gaz. Choć oczywiście też są zainteresowane zakupem tych produktów od jednego dostawcy, bo to zawsze polepsza standard obsługi oraz pozwala na otrzymywanie tylko jednej faktury” – stwierdza ekspert.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Kawior made in Poland

AktualnościDebata ManageraWiadomości

ERP na miarę XXI w.

AktualnościWiadomości

Kierunki rozwoju ERP

AktualnościWiadomości

Biznes potrzebuje AI

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: