Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościFunduszeGiełdaWiadomości

Powstanie gigant internetowych aukcji sztuki

 

Jeden z najstarszych na świecie domów aukcyjnych i jego aukcyjny odpowiednik online, połączą siły.

Dom aukcyjny Sotheby i internetowy gigant  eBay stworzą wspólną platformę dla aukcji internetowych. Ma to nastąpić 1 kwietnia i nie jest to wiadomość primaaprilisowa. W planie jest przeniesienie wszystkich aukcji do Internetu.

Na pierwszy ogień pójdą fotografie z kolekcji nowojorskiej oraz związanych z baseballem.  Katalog dzieł wystawionych na aukcje bedzie można przejrzeć w Internecie, wpisywać tam komentarze – audio i video -oraz pytania związane z fotografiami.
EBay i  założony 270 lat temu dom aukcyjny Sotheby stworzą nowa platformę aukcyjną, bez wątpienia największą na świecie w znakomicie rozwijającym się w ostatnim czasie sektorze rynku.

Według danych domu aukcyjnego, liczba oferentów internetowych w dziedzinie dzieł sztuki w zeszłym roku wzrosła w USA o jedną czwartą.
Według szacunków Europejskiej Fundacji Dzieła Sztuki w 2014 roku zostały sprzedane na internetowych aukcjach towary o wartości 3,3 mld euro. To stanowi około 6 procent transakcji na wszystkich światowych aukcjach. Sotheby ma już platformę internetową, ale tym ruchem  chce przyciągnąć nowych klientów,  zwłaszcza tych, którzy korzystają od lat  z Ebay.  Ebay ma150 milionów regularnych użytkowników na całym świecie. Powstanie gigant. A co z małymi antykwariatami na Manhattanie.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Jak pandemia wpłynęła na rynek alkoholi w Polsce?

AktualnościWiadomości

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii

AktualnościWiadomości

Stres związany z pandemią koronawirusa może powodować łysienie

AktualnościWiadomości

Rada Nadzorcza Lufthansy odroczyła decyzję w sprawie zwołania Walnego Zgromadzenia

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: