Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Po Twitterze Meta planuje również masowe zwolnienia z pracy

Nadal trwają zwolnienia w amerykańskich firmach technologicznych. Po tym, jak Twitter ogłosił, że zrezygnuje z prawie co drugiej pracy , grupa Meta na Facebooku najwyraźniej również chce masowo zredukować personel. Chodzi o kilka tysięcy miejsc pracy, napisał w poniedziałek wieczorem „Wall Street Journal” . Planowane zwolnienia byłyby pierwszą poważną redukcją w 18-letniej historii firmy.

Jak pisze gazeta, liczba meta-pracowników, którzy mają stracić pracę, podczas gdy odsetek ten jest mniejszy niż ubiegłotygodniowe cięcia na Twitterze, może być jak dotąd największa w ciągu roku zwolnień w branży technologicznej. „ New York Times” nie podał żadnych liczb. Gazeta pisze, powołując się na poinformowane osoby, że demontaż może rozpocząć się w ciągu tygodnia. Facebook miał ostatnio dobre 87 000 pracowników.

Meta ma problem z tym, że jej podstawowa działalność związana z reklamą w serwisach internetowych, takich jak Facebook i Instagram, generuje mniejsze przychody niż wcześniej. Jednocześnie rozwój wirtualnych światów promowany przez założyciela i szefa Marka Zuckerberga (38) pod hasłem Metaverse pochłania coraz więcej pieniędzy.

Zuckerberg ogłosił niedawno, że liczba pracowników Meta nie może na razie rosnąć, a także może się zmniejszyć w nadchodzącym roku, ponieważ grupa skoncentruje się na mniejszej liczbie obszarów. The Wall Street Journal poinformował we wrześniu, że Meta planuje obniżyć wydatki o co najmniej 10 procent w nadchodzących miesiącach, w tym poprzez redukcję.

Poważne redukcje zatrudnienia, które się teraz pojawiają, mogą być również sygnałem dla inwestorów: w zeszłym miesiącu firma inwestycyjna Altimeter Capital napisała list otwarty do Zuckerberga, prosząc, aby Meta zwolniła personel i zmniejszyła swoje ambicje Metaverse.

Wydatki Meta gwałtownie wzrosły, powodując spadek wolnych przepływów pieniężnych o 98 procent w ostatnim kwartale. Tylko w ostatnim kwartale dział Reality Labs, który pracuje nad Metaverse, odnotował stratę operacyjną w wysokości prawie 3,7 miliarda dolarów. Od początku roku nagromadził się deficyt w wysokości 9,4 mld dolarów – przy sprzedaży 1,4 mld dolarów w regionie. A Zuckerberg ogłosił, że straty Reality Labs „znacznie wzrosną” w nadchodzącym roku.

Tymczasem spadek sprzedaży przyspieszył. Meta jest dotknięta oszczędnością reklamodawców, którzy wydają mniej pieniędzy na reklamy online w obliczu wysokiej inflacji i obaw ekonomicznych. Przychody Meta spadły o 4% rok do roku do 27,7 mld USD. Najważniejsze jest to, że zyski spadły o 52 procent do około 4,4 miliarda dolarów. Cena akcji od miesięcy jest pod presją, ponieważ inwestorzy uważają, że inwestycje Metaverse są zbyt wysokie.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

7 korzyści z profesjonalnej obsługi kadrowo-płacowej dla Twojej firmy

AktualnościWiadomości

AI jako tłumacz: czy już nigdy nie będziemy musieli uczyć się języka?

AktualnościWiadomości

Spadające ceny samochodów elektrycznych powodują wzrost stawek leasingowych

AktualnościWiadomości

Europejscy producenci narzekają na niebezpieczne zabawki w Temu

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: