Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomościZarządzanie

Oliver Mintzlaff przechodzi do Red Bulla jako Dyrektor Zarządzający

Po śmierci założyciela Red Bulla Dietricha Mateschitza zarządzanie imperium napojów energetycznych zostaje zreorganizowane. Oliver Mintzlaff , dyrektor zarządzający RB Leipzig, odchodzi z klubu piłkarskiego i, według informacji dpa, 15 listopada przejdzie do głównego sponsora Red Bulla. 47-latek, który znalazł się na szczycie ówczesnej drużyny drugiej ligi w 2014 roku będzie jednym z trzech nowych dyrektorów zarządzających austriackiej firmy produkującej napoje i będzie odpowiedzialny za wszystkie inwestycje sportowe firmy. Najpierw donosił o tym „obraz”.

Wraz z synem Mateschitza, Markiem i tajskim udziałowcem, Mintzlaff staje się jednym z trzech wpływowych ludzi stojących za znaną na całym świecie marką. Ma odpowiadać za działalność sportową firmy z inwestycjami m.in. w piłkę nożną, hokej na lodzie, Formułę 1 i żeglarstwo, a także stację telewizyjną Servus-TV.

Według informacji “Bild”, Mintzlaff otrzymuje stanowisko w grupie na prośbę zmarłego 22 października założyciela firmy Dietricha Mateschitza. Zmiana nie jest niespodzianką. Mintzlaff wielokrotnie wskazywał wewnętrznie w przeszłości, że nie widzi swojej przyszłości w RB Lipsk na zawsze. Dobrze pasuje do obrazu, że Mintzlaff latem odrzucił ofertę Chelsea FC.

Jako dyrektor zarządzający RB Lipsk Mintzlaff odegrał kluczową rolę w ustanowieniu klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej Bundesligi, a tym samym także w lukratywnej Lidze Mistrzów. W zeszłym sezonie jego drużyna zdobyła Puchar DFB, ważny tytuł po raz pierwszy w krótkiej historii klubu.

Mintzlaff dokonał również niezwykłej zmiany wizerunku. W ostatnich latach szefowi RB Lipsk udało się uchwycić krytykę wielu tradycjonalistów piłkarskich na temat modelu inwestorskiego RB Lipsk – Mateschitz kupił kiedyś prawo do startu od małego klubu regionalnego, a następnie sfinansował szybki rozwój swojego klubu testowego w Bundeslidze. Podczas gdy główny udziałowiec SAP Dietmar Hopp (82) wciąż jest atakowany przez tak zwanych „ultra” z innych klubów, ponieważ sfinansował swój macierzysty klub 1899 Hoffenheim w Bundeslidze, RB Lipsk coraz rzadziej musi znosić podobne nadużycia.

RB Leipzig początkowo chce kontynuować pracę z istniejącymi strukturami. Mintzlaff pozostanie w kontakcie z klubem, a dzięki swojej nowej pozycji będzie miał głęboki wgląd w to, co się dzieje. Dzięki zaangażowaniu Maxa Eberla jako nowego Dyrektora Zarządzającego Sport, jesteśmy dobrze pozycjonowani na poziomie sportowym. Były Gladbacher ma rozpocząć pracę 15 grudnia, ale może to zrobić wcześniej ze względu na odejście Mintzlaffa.

Przyszłość RB Lipsk jest zabezpieczona nawet po śmierci Mateschitza, co niedawno podkreślił Mintzlaff. „Nie oczekuję ani nie boję się żadnych zmian w wsparciu ze strony Red Bulla. Będziemy kontynuować to, co zostało zbudowane i rozwinięte tutaj z tą samą pasją i motywacją w przyszłości” – powiedział Mintzlaff „Sport Bild” w środę. Jego zmiana na pożyczkodawcę była już pewna.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Światowy rynek dóbr luksusowych dynamicznie rośnie

AktualnościWiadomości

Przełomowa siła sztucznej inteligencji

AktualnościFinanseWiadomości

Barclays rozważa rozwiązanie umowy z tysiącami klientów

AktualnościWiadomości

Michelin zamyka fabryki opon w Niemczech

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: