Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościBankiWiadomościZarządzanie

Piotr Kowynia został nowym prezesem Nest Banku

19 listopada 2021 r. Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Piotra Kowyni na stanowisko Prezesa Zarządu Nest Banku. Piotr Kowynia pełnił dotychczas funkcję pierwszego wiceprezesa zarządu Nest Banku. Jest związany z bankiem od 2019 roku.

Piotr Kowynia ma ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w sektorze finansowym. Ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Management TM ICAN Institute. W latach 2001 – 2009 zarządzał obszarem ryzyka w Fortis Banku – najpierw jako Dyrektor Departamentu Ryzyka, potem jako Dyrektor Pionu Ryzyka. Następnie przez ponad 9 lat związany był z Raiffeisen Bank Polska, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Ryzykiem. Odpowiadał m.in. za stworzenie i wdrożenie Polityki Zarządzania Ryzykiem na poziomie całego Raiffeisen Bank Polska.

Piotr zawodowo związany jest z Nest Bankiem od ponad 2 lat. W 2019 roku został powołany na Członka Zarządu Nest Banku, a od 2020 roku pełnił funkcję pierwszego wiceprezesa Zarządu. Jednocześnie, od końca 2019 r. w ramach Zarządu odpowiedzialny był za zarządzanie ryzykiem w działalności banku. Przez ten czas nie tylko wypracował nowe podejście banku do ryzyka, ale przede wszystkim brał udział w budowaniu jego nowej strategii – Jesteśmy bankiem wyspecjalizowanym w obsłudze mikro oraz małych firm i dostarczamy im usługi najwyżej jakości. Inspiruje nas siła polskich przedsiębiorców – jest to sektor premium polskiej gospodarki. Tworzy go ponad dwa miliony mikro i małych firm, które realizują ponad 50% polskiego produktu krajowego. W przyszłym roku i następnych latach z pewnością będziemy realizować obecną strategię i w dalszym ciągu wspierać rozwój przedsiębiorców za pomocą nowoczesnych i pomysłowych rozwiązań. – mówi Piotr Kowynia

Poprzedni prezes Nest Banku Marek Kulczycki złożył rezygnację 23 listopada 2021 r. Marek Kulczycki był prezesem Nest Banku od 2016 roku

– Miałem przyjemność kierować Nest Bankiem od początku jego działalności. Przez ten czas stworzyliśmy praktycznie od podstaw naprawdę silną markę bankową, która obecnie jest w stanie konkurować ze znacznie większymi instytucjami. Co więcej, w ostatnich dwóch latach pokonaliśmy większość przeciwności, pogłębiliśmy naszą specjalizację i staliśmy się nowoczesnym bankiem dla mikro i małych firm. Bardzo dziękuję całemu Zarządowi, kadrze menedżerskiej oraz wszystkim pracownikom za wspólne lata intensywnej pracy. Jestem przekonany, że zostawiam Nest Bank w najlepszych rękach. Miałem przyjemność pracować z Piotrem przez ostatnie 2 lata i wiem, że jest on doskonałym liderem i ma wizję, która pozwoli Nest Bankowi i jego klientom osiągnąć sukces – mówi Marek Kulczycki.

Źródło: Nest Bank

Polecane artykuły
Aktualnościataki cyberCheck PointWiadomości

Rafel RAT atakuje Androida. Na celowniku hakerów głównie nieaktualizowane systemy

AktualnościWiadomości

Na ME Check24 rozdaje koszulki za 100 milionów euro

AIAktualnościWiadomości

Co porabia współzałożyciel OpenAI Ilya Sutskever

AktualnościITWiadomości

USA zakazują rosyjskiego oprogramowania antywirusowego Kaspersky

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: