Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościWiadomości

Pasażerów lotów jest nadal mniej niż przed pandemią

Niemiecki ruch lotniczy nadal nie powrócił do normy po pandemii koronowej. Na rejsach krajowych było tylko o połowę mniej pasażerów niż przed pandemią. W ubiegłym roku na niemieckich lotniskach obsłużyło znacznie więcej pasażerów niż rok wcześniej. Jak podał Federalny Urząd Statystyczny, 185,2 mln pasażerów oznaczało wzrost o 19,3 proc. w porównaniu do 2022 r. Jednak niemiecki ruch lotniczy nadal nie powrócił do normy po kryzysie wywołanym pandemią korony.

Naliczono mniej pasażerów, zwłaszcza na krajowych trasach niemieckich, niż w 2019 r., ostatnim roku przed pandemią. W 2023 r. na trasach europejskich i na trasach długodystansowych było o około 18,3 proc. mniej pasażerów niż w rekordowym roku 2019. W Niemczech wolumen ten był nieco o połowę mniejszy niż cztery lata wcześniej i wynosił 49,6 proc. Rejestrowano gości z 23 głównych niemieckich lotnisk.

Wahania przewozów towarowych, które w okresie korony przeżyły boom z powodu zamkniętych portów, były znacznie mniejsze. 4,6 mln ton w 2023 r. oznaczało spadek o 7,1 proc. w porównaniu do roku poprzedniego i spadek o 2,3 proc. w stosunku do 2019 r.
Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Szykują się gruntowne zmiany w polskich szkołach

AktualnościWiadomości

Mały wybór mieszkań na rynku zwraca inwestorów w kierunku domów

AIAktualnościWiadomości

Agenci sztucznej inteligencji pomogą osobom z niepełnosprawnościami korzystać z internetu

Aktualności

ForBet – Co roku intensywnie inwestujemy w technologie, aby utrzymać pozycję na konkurencyjnym rynku

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: