Artykuł miesiąca: Praca w IT nie tylko dla programistów. TOP 3 zawody z gwarancją zatrudnienia i dobrą pensją

Czas wolnyLifestyleMotoryzacjaWiadomości

Opłaca się inwestować w oldtimery – 500% zwrotu

 

W co opłaca się inwestować i co przynosi największe zwroty? Stare samochody, zegarki, malarstwo, sztuka?

Już od dawna inwestorzy chętnie lokują swoje pieniądze w inwestycje zwanego popularnie egzotycznymi. Nie dziwi nikogo moneta za 500 tys. euro,  znaczek za milion czy butelka whisky za pół miliona dolarów.  Coraz chętniej inwestuje się w dobra luksusowe, które jak dotąd gwarantują przyzwoita stopę zwrotu.
Inwestycje w nowe źródła są spowodowane faktem, iż rynek akcji i giełda stały się bardzo nieprzewidywalne i nie przynoszą spodziewanych zwrotów z zainwestowanych pieniędzy.  A praktyka pokazuje, ze bardzie opłaca się zainwestować w stare samochody, które wielokrotnie się po latach zwracają.  Badania londyńskiego biura pokazują, że w dłuższym horyzoncie czasowym opłaca się zainwestować w biżuterie, zegarki, znaczki i sztukę. Knight Frank Luxury Investment podał, że dobra luksusowe np. samochody stare zdrożały w ciągu 5 lat o 44 procent. Natomiast luksusowe apartamenty zdrożały rocznie  o 8 procent a w okresie  5 lat o 66 procent.  Wyjątek stanowi złoto, którego tzw. Egzotyczne inwestycje nie przeskoczyły. A poniżej znajdziecie zestawienie procentowe najlepiej zainwestowanych pieniędzy w ostatnich latach:
Oldtimery: plus 469 procent
Sztuka i wino: plus 226 procent
Monety: plus 221 procent
Analitycy zalecają ostrożność, bo przy inwestowaniu w samochód stary, wino, monety i sztukę dużą rolę odgrywa czynnik emocjonalny i chęć posiadania. Dlatego trzeba ostrożnie kalkulować i nie zakładać z góry, że moda na dana sztukę czy markę samochodu czy zegarka trwać będzie wiecznie.

Polecane artykuły
AktualnościMotoryzacjaWiadomości

Ponad 9 tys. elektrycznych aut na drogach

AktualnościWiadomościZdrowie

Jak radzić sobie ze stresem? Poznaj 5 skutecznych sposobów

AktualnościWiadomości

Hakerzy Hamasu próbowali podsłuchać wojsko Izraela

AktualnościWiadomości

Zwrot podatku w 14 dni – to możliwe!

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: