Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

Czas wolnyLifestyleMotoryzacjaWiadomości

Opłaca się inwestować w oldtimery – 500% zwrotu

 

W co opłaca się inwestować i co przynosi największe zwroty? Stare samochody, zegarki, malarstwo, sztuka?

Już od dawna inwestorzy chętnie lokują swoje pieniądze w inwestycje zwanego popularnie egzotycznymi. Nie dziwi nikogo moneta za 500 tys. euro,  znaczek za milion czy butelka whisky za pół miliona dolarów.  Coraz chętniej inwestuje się w dobra luksusowe, które jak dotąd gwarantują przyzwoita stopę zwrotu.
Inwestycje w nowe źródła są spowodowane faktem, iż rynek akcji i giełda stały się bardzo nieprzewidywalne i nie przynoszą spodziewanych zwrotów z zainwestowanych pieniędzy.  A praktyka pokazuje, ze bardzie opłaca się zainwestować w stare samochody, które wielokrotnie się po latach zwracają.  Badania londyńskiego biura pokazują, że w dłuższym horyzoncie czasowym opłaca się zainwestować w biżuterie, zegarki, znaczki i sztukę. Knight Frank Luxury Investment podał, że dobra luksusowe np. samochody stare zdrożały w ciągu 5 lat o 44 procent. Natomiast luksusowe apartamenty zdrożały rocznie  o 8 procent a w okresie  5 lat o 66 procent.  Wyjątek stanowi złoto, którego tzw. Egzotyczne inwestycje nie przeskoczyły. A poniżej znajdziecie zestawienie procentowe najlepiej zainwestowanych pieniędzy w ostatnich latach:
Oldtimery: plus 469 procent
Sztuka i wino: plus 226 procent
Monety: plus 221 procent
Analitycy zalecają ostrożność, bo przy inwestowaniu w samochód stary, wino, monety i sztukę dużą rolę odgrywa czynnik emocjonalny i chęć posiadania. Dlatego trzeba ostrożnie kalkulować i nie zakładać z góry, że moda na dana sztukę czy markę samochodu czy zegarka trwać będzie wiecznie.

Polecane artykuły
AktualnościHandelWiadomości

Top Market partnerem Fundacji Wolne Miejsce

AktualnościTechnologieWiadomości

Nasze smartfony na celowniku hakerów. Polacy nie zabezpieczają telefonów

AktualnościWiadomościZarządzanie

Elektroniczny obieg dokumentów – sprawne zarządzanie dokumentacją w firmie

AktualnościCzas wolnyWiadomości

Markowe dodatki, które musisz mieć w 2021 roku

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: