Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościGospodarkaPrzemysłTechnopolisWiadomości

Oficjalne odliczanie do otwarcia Nowego Kanału Sueskiego rozpoczęte

 

Zarząd Kanału Sueskiego (SCA) zainaugurował uroczystości, które zakończą się 6 sierpnia otwarciem Nowego Kanału Sueskiego przez prezydenta Egiptu Abdel Fattah El-Sisi.
Uroczystości i globalna komunikacja kampanii będą nadzorowane przez SCA, a realizowane przez konsorcjum WPP, które jest jedną z największych na świecie firm komunikacji marketingowej oraz wiele lokalnych Egipskich przedsiębiorstw. Zespół WPP jest prowadzony przez Memac Ogilvy Public Relations, przy wsparciu Memac Ogilvy & Mather, Media Waves, Emeco Travel, JWT, Mindshare i Richard Attias & Associates.
– Nowy Kanał Sueski jest czymś więcej niż tylko nowym szlakiem wodnym i zdumiewającym wyczynem inżynieryjnym. Jest katalizatorem dla narodu egipskiego, który uwolni na nowo poczucie dumy i dostatniej przyszłości – powiedział Admiral Mohab Mameesh, Prezes i Dyrektor Zarządzający Suez Canal Authority.
Dodał także: – Projekt jest ukończony w ponad 80% i nieustannie się rozwija. Wydobyto już ponad 210 milionów ton piasku, więc nasza uwaga jest teraz skierowana na świętowaniu tego osiągnięcia z Egipcjanami, a także informowaniu wszystkich o tym „darze Egiptu dla całego świata”.
Komunikacja będzie składać się z kompleksowej, zintegrowanej kampanii marketingowej kierowanej nie tylko do Egipcjan, ale także globalnej publiczności. Kampania będzie podkreślać determinację Egipcjan w budowaniu nowego, 72 kilometrowego kanału w zaledwie 12 miesięcy, a także jaki wpływ będzie miał on na państwo, region i świat.
Kampania zakończy się 6 sierpnia galą nad brzegiem Nowego Kanału Sueskiego. W tym historycznym dniu prezydentowi Abdel Fattah El-Sisi towarzyszyć będą światowi przywódcy. Będą oni świadkami pierwszego w historii jednoczesnego ruchu statków w obu kierunkach na przeprawie między Morzem Czerwonym a Morzem Śródziemnym.
– Nowy Kanał Sueski jest symbolem nowego Egiptu, reprezentuje energię, industrialny sposób myślenia   i determinację narodu. Jest także jednym z najważniejszych projektów wyłonienia Egiptu w nowoczesnych czasach. Będzie to wzbogacać naszą gospodarkę i społeczeństwo przez dziesięciolecia – powiedział Admiral Mameesh.
Ten ogromny projekt inżynierski rozpoczął się od krajowej składki, aby zdobyć niezbędne fundusze. W ciągu zaledwie sześciu dni Egipcjanie zebrali 8,5 mld dolarów, a prace rozpoczęły się 6 sierpnia 2014 roku. Pomimo początkowych szacunków, które wskazywały, że prace zajmą 3 lata, projekt zostanie zrealizowany w czasie krótszym niż 12 miesięcy.
Kanał Sueski znajduje się w samym sercu egipskiej gospodarki od ponad 150 lat. Projekt budowy
nowego, 72 kilometrowego kanału wodnego pozwoli na jednoczesny przepływ statków w obie strony i podwojenie dziennej ilości przewożonych towarów. W rezultacie Zarząd Kanału zamierza zwiększyć przychody z 5,3 miliardów dolarów w 2015 roku, do 13,2 miliardów w 2023, a także podkreślić silną pozycję kanału, jako głównego morskiego szlaku handlowego. Nowy Kanał Sueski jest punktem wyjścia do stworzenia wzdłuż niego w pełni rozwiniętego obszaru przemysłowego. Strefa ta będzie ogromnym obszarem industrialnym zapewniającym szeroki dostęp dla różnych sektorów tj. produkcja, logistyka, naprawa statków i innych. Strefa Kanału Sueskiego będzie także istotnym elementem globalnego handlu i zapewni dostęp do 1,6 miliarda klientów na całym świecie. W nadchodzących latach, dzięki projektowi, Egipt pozyskanowe inwestycje oraz szansę na stworzenie miejsc pracy.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Porsche wszędzie ma wzrosty sprzedaży - tylko nie w Niemczech

AktualnościWiadomości

Praca tymczasowa rozwiązaniem nie tylko na czas kryzysu

AktualnościWiadomości

Jak zorganizować wyjazd służbowy w dobie pandemii?

AktualnościWiadomości

W Polsce spada jakość obsługi klientów

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: