Air France wczoraj i dziś. Francuska linia obchodzi 90.urodziny

AktualnościITWiadomości

„Niewłaściwe zachowanie” – odchodzi kolejny członek zarządu SAP

Na płycie SAP powoli robi się samotnie . Już pod koniec sierpnia dyrektor sprzedaży Scott Russell (51 l.) i dyrektor marketingu Julia White (50 l.) nagle opuścili najcenniejszą niemiecką spółkę giełdową bez zastępstwa. Teraz, po incydencie wewnętrznym, jak ogłosiła we wtorek firma, odchodzi także dyrektor ds. technologii Jürgen Müller (42 l.). Müller i rada nadzorcza wspólnie zgodzili się na jego odejście pod koniec września.

„Podczas poprzedniej imprezy firmowej miał miejsce incydent, podczas którego zachowałem się niewłaściwie” – powiedział Müller. Müller powiedział, że żałuje, że zachował się pochopnie i szczerze przeprasza wszystkie zaangażowane osoby. Jego zachowanie nie odzwierciedlało wartości obowiązujących w SAP. „Biorę na siebie pełną odpowiedzialność i uważam, że moja rezygnacja jest najlepszą rzeczą dla firmy” – kontynuował Müller. Zapytana o to firma i jej rzeczniczka nie podają żadnych szczegółów na temat zdarzenia. Przewodniczący Rady Nadzorczej Pekka Ala-Pietilä (67 l.) podziękował Müllerowi w wiadomości „za jego znaczące osiągnięcia” i życzył mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.

Grupa technologiczna z Walldorf nie może na tym poprzestać. Nagłe odejście Russella i White’a wywołało zamieszanie już po przedłużeniu ich kontraktów w zeszłym roku. Rada nadzorcza według specjalisty ds. sprzedaży Russella była niezadowolona z powolnej restrukturyzacji sprzedaży; W White wewnętrzne napięcia również doprowadziły do ​​separacji. Choć stanowisko White’a ma zostać trwale wyeliminowane, rada nadzorcza wciąż szuka następcy dla Russella. Teraz starszy przełożony Ala-Pietilä, który pełni tę funkcję dopiero od maja  , musi obsadzić kolejne ważne stanowisko. Analityk Constellation Holger Müller mówił o „największej zmianie zarządu w historii” w SAP.

Jürgen Müller pracuje w SAP od 2013 roku, a od 2019 roku jest członkiem Zarządu. Podobnie jak dyrektor generalny Christian Klein (44 l.), uważany jest za protegowanego założyciela SAP Hasso Plattnera (80 l.), w którego instytucie Müller pracował przed przejściem do SAP. Ostatnio był trzecim najlepiej opłacanym członkiem zarządu SAP z 3,7 mln euro. Jego kontrakt miałby obowiązywać do 2027 roku.

Jako dyrektor ds. technologii odgrywał kluczową rolę w SAP. Dyrektor generalny Klein dopiero w styczniu zapowiedział daleko idącą restrukturyzację  i przeprojektował także obowiązki zarządu. Müller skupił się na przeniesieniu biznesu do chmury; Odpowiadał za innowacje, globalne bezpieczeństwo i m.in. integrację przejętego start-upu AI Signavio. Tymczasowo dyrektor generalny Klein przejmie teraz odpowiedzialność za większość obszaru zarządu. Pod względem operacyjnym większość prac wykona Michael Ameling , który wcześniej pracował pod okiem Müllera. Zespoły ds. bezpieczeństwa i zgodności z przepisami w chmurze przechodzą do Thomasa Saueressiga (39 l.), który teraz przejmie jeszcze większą odpowiedzialność.

W ostatnich latach wielokrotnie pojawiała się krytyka kultury zarządzania SAP  . Wiązało się to także ze swoistą kulturą amigo, w której stanowiska obsadzano przede wszystkim powiernikami z sieci wielkich osobistości SAP w zarządzie. Rok temu powszechnie znany szef działu kadr w Niemczech, Cawa Younosi (48), musiał opuścić firmę po wewnętrznym dochodzeniu  .

Firma SAP oficjalnie oświadczyła wówczas: „Bezpieczne i uczciwe warunki w miejscu pracy należą do podstawowych zasad firmy SAP. Wszelkie zgłoszenia niewłaściwego postępowania traktujemy niezwykle poważnie.” Jeżeli zachowanie pracownika nie jest zgodne z wytycznymi i wartościami, zostaną natychmiast podjęte odpowiednie działania.

Polecane artykuły
AktualnościWiadomości

Robert Szustkowski udziela pierwszego wywiadu od lat. UE powinna powstrzymać media od szerzenia nieprawdy

AktualnościWiadomości

Do 2030 roku Volvo nie będzie producentem samochodów wyłącznie elektrycznych

AIAktualnościWiadomości

Współzałożyciel OpenAI zabezpiecza 1 miliard dolarów na super sztuczną inteligencję

AktualnościWiadomości

Pracownicy wolą bardziej elastyczne godziny pracy niż pracę w niepełnym wymiarze godzin

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły