Artykuł miesiąca: Pracowniku pamiętaj o 1% dla Fundacji Opiekuńcze Skrzydła

AktualnościHandelITWiadomości

Na polski rynek wkracza Wishround

 

Na polski rynek wkracza Wishround – platforma internetowa pozwalająca zbierać pieniądze na wymarzony prezent dla siebie lub dla znajomych. E-sklepom umożliwia pozyskiwanie nowych, zadowolonych z podarunku klientów.

Lepiej ustalić wcześniej, co się dostanie, czy mieć niespodziankę? Tu zdania są podzielone. Z badań TNS Polska dla OLX.pl wynika, że 35 proc. Polaków woli uzgodnione prezenty, a 49 proc. chce cieszyć się elementem zaskoczenia. Niemal połowa spośród badanych nie wie, co zrobić z nietrafionym podarunkiem i trzyma go w domu.

Wishround proponuje rozwiązanie prezentowych dylematów. Platforma umożliwia zorganizowanie zbiórki na wymarzony prezent dla samego siebie lub dla znajomej osoby. Kampania zbierania środków nie jest publiczna. Użytkownik promuje ją samodzielnie wśród wybranych osób za pośrednictwem wybranych przez siebie kanałów online: mediów społecznościowych czy emaila i decyduje, kto dowie się o zbiórce.

Twórcami platformy Wishround są Witalij Kedyk, który w przeszłości zarządzał programami lojalnościowymi i projektami informatycznymi oraz Jurij Szewczenko, posiadający wieloletnie doświadczenie w implementacji projektów IT i optymalizacji procesu zarządzania w instytucjach finansowych.

Razem z Jurim pracowaliśmy w dużej firmie świadczącej usługi CRM na Ukrainie. Kiedy zaczynaliśmy tam pracę zatrudniała około 60 osób. W ciągu kilku lat zatrudnienie wzrosło do około 600 pracowników. Statystycznie każdego dnia dwie osoby obchodziły urodziny. Do tego dochodziły jeszcze inne okazje: narodziny dziecka, imieniny, chrzciny, śluby, parapetówki itd. Codziennie ktoś podchodził do mnie i pytał, czy dorzucę się do prezentu dla kolegi lub koleżanki. Nie zawsze dobrze znałem daną osobę, więc czasem chciałem wpłacić więcej, czasem mniej. Pewnego dnia pomyślałem sobie: „a może by tak stworzyć narzędzie do zbierania pieniędzy nie tylko w biurze?”– opowiada o powstaniu Wishround Witalij Kedyk. – Taki projekt ułatwia zresztą życie nie tylko osobom kupującym i dostającym prezent. Pomaga też sprzedawcom w promowaniu marki – dodaje.

 

Wishround wsparciem dla e-sklepów

Platforma oferuje udogodnienia dla sklepów internetowych, które zdecydują się na współpracę. Przycisk Wishround może widnieć na stronie e-sklepu jako jedna z form płatności za produkt. Jego instalacja jest bezpłatna. Właściciel sklepu dzieli się jedynie częścią zysku z transakcji dokonanej za pośrednictwem platformy.

– Zbiórka prowadzona w większej grupie osób pomoże sklepom w sprzedaży droższych produktów. Co więcej, zebranie pieniędzy na prezent wybrany np. przez jubilata lub jego najbliższego przyjaciela, który dobrze zna jego gust, eliminuje ryzyko zakupu nietrafionego upominku. To z kolei chroni sprzedawcę przed kosztami, jakie pociągają za sobą zwroty. tłumaczy Witalij Kedyk, współtwórca Wishround.

Wishround to również praktyczne narzędzie marketingowe. – Każda osoba ma znajomych z różnych środowisk – z pracy, z zajęć fitness, squasha czy kursu angielskiego. Do tego dochodzą jeszcze koledzy ze szkoły, studiów, rodzina itd. Jeden użytkownik, promując daną zbiórkę, umożliwia sprzedawcy dotarcie do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset potencjalnych konsumentów – mówi Witalij Kedyk. – Wishround istnieje dzięki e-sklepom. W zamian pomagamy im w pozyskiwaniu zadowolonych, wiernych klientów – dodaje.

Polski e-commerce przyciąga przedsiębiorców

Po wejściu na polski rynek planujemy dotrzeć z naszą ofertą do kolejnych państw europejskich. Wybraliśmy Polskę jako początek ekspansji w Unii Europejskiej ze względu na szybki rozwój tutejszego e-commerce – tłumaczy współzałożyciel Wishround.

Polecane artykuły
AktualnościDebata ManageraWiadomości

ERP na miarę XXI w.

AktualnościWiadomości

Kierunki rozwoju ERP

AktualnościWiadomości

Biznes potrzebuje AI

AktualnościWiadomości

Czy ERP to tylko planowanie zasobów przedsiębiorstwa

Zapisz się do Newslettera
Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze artykuły
%d bloggers like this: